16 idejas, kā sagaidīt maģiskos vasaras saulgriežus

Nemanot atkal pagājis vēl viens gads – kur bijuši, kur ne, Līgo svētki, siera rituli un brangu alutiņu padusē nesdami, jau pavisam drīz ar skanīgām dziesmām un lustīgām izdarībām pieskadinās katru sētu. Ja vēl arvien nezini, kur šogad doties jāņot, iedvesmu meklē turpmākajā rakstā, kur uzzināsi 16 neparastas idejas, kā maģiskos vasaras saulgriežus sagaidīt patiešām neaizmirstami. Turklāt pačukstēsim, ka esam sarūpējuši dāvanu – atlaides kodu jestriem pirkumiem!

Zaļumballe uz kuģa-restorāna “Rīgas Pērle”

23. jūnijs
Neparastas Līgo svinības varēsi baudīt uz elegantā kuģa-restorāna “Rīgas Pērle” – pasākuma laikā Tev būs iespēja mieloties ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem, izdejoties mūsdienīgā zaļumballē un vērot naksnīgo pilsētas panorāmu, dodoties kruīza izbraucienā pa Daugavu.

Uzzini vairāk

Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā

21. jūnijs
Piedzīvo saulgriežu burvību, gada īsāko nakti pavadot īstenā senlatviešu garā – ugunsrata ripināšana no stāvkrasta, ugunsdzirnavu griešana pusnaktī, folkloras kopu sadziedāšanās un danči ir tikai dažas no tradīcijām, kuras varēsi baudīt līdz pat rīta gaismai.

Uzzini vairāk

Vakariņas galotnēs “Saule, stājies”!

21. jūnijs
Sajūtām bagāts vakars tuvāk debesīm, klausoties skanīgas putnu dziesmas, vērojot saulrietu un baudot izsmalcinātu dabas garšu pētnieka sagatavotu maltīti – vakariņas starp koku galotnēm būs lielisks veids, kā saulgriežus sagaidīt elegantā Art de Vivre stilā.

Uzzini vairāk

Linda Leen & Rihards Lībietis jumta dārzā “Herbārijs”

20. un 21. jūnijs
Notver svētku maģisko sajūtu vēl pirms saulgriežiem, baudot labu mūziku, fantastisku skatu uz Rīgu un gardus kokteiļus jumta bārā “Herbārijs” – koncertpiedzīvojuma “Interpretācija par īsākās nakts skaņu un garšu” laikā klausītāji tiks iepriecināti ar mākslinieku skaņdarbiem, dziesmu atdzejojumu lasījumiem, romantisku klaviermūziku un, protams, kādu izcilu dzērienu no bāra menu.

Uzzini vairāk

Katram savu tautastērpu


Ideja!
Kas gan būtu īsti Līgo svētki bez rakstainiem brunčiem un lina krekla? “Katram savu tautastērpu” ir projekts, kas stāsta par latviešu tautastērpa izcelšanos un valkāšanas tradīcijām, turklāt mājas lapā atradīsi informāciju arī par to, kur iespējams apgūt pastalu, jostu, etnogrāfisko adījumu un senatnīgu rotu darināšanu, svārku aušanu un vēl citus latviskus rokdarbus.

Uzzini vairāk

“Skroderdienas Silmačos” VEF Kultūras pilī

17.-22. jūnijs
Lai Līgo svinības būtu patiesi smeķīgas un izdevušās, katram jāņotājam svētku priekšvakarā jānoskatās populārākā latviešu luga “Skroderdienas Silmačos” – ja vēl neesi paguvis apmeklēt atjaunoto VEF Kultūras pili, noteikti izmanto iespēju turp doties, lai baudītu iemīļoto lugu Dailes teātra aktiera un režisora Intara Rešetina iestudējumā.

Uzzini vairāk

Saulgriežu nakts mistērija Lucavsalā

21. jūnijs
Maģiskas dabas pilnbrieda svinības šamanes pavadībā – aicināti “vīri, kas tur, sievas, kas bur, un bērni, kas rada priecīgu jezgu”! Pasākuma laikā ārpus ierastā un tradicionālā Tev būs iespēja piedalīties skaistos rituālos, lai savai dzīvei, dzimtai un zemei piesaistītu svētību.

Uzzini vairāk

Ekskursija siera ražotnē “SierŠtelles”

Ideja!
Vai zināji, ka senatnē govis ik dienas deva salīdzinoši maz piena, tādēļ tikai vasaras pilnbriedā, kad pļavas bija visleknākās un gotiņas varēja kārtīgi paēst, pienu ieguva vairāk un no tā bija iespējams siet sieru? Zeltainais saules ritulītis ir Līgo svētku neatņemama sastāvdaļa – lai uzzinātu, kā mūsdienās notiek dažādu sieru ražošana, iepriekš piesakoties dodies uz “SierŠtellēm”, kur gardo produkciju varēsi nogaršot degustācijās un iegādāties savam svētku galdam.

Uzzini vairāk

“Aldara alus darbnīca”

Ideja!
Kamēr Jāņa māte ceļ galdā smeķīgu sieru, Jāņa tēvs smaidīgu muti brauc uz “Aldara alus darbnīcu”! Muzeja apmeklējuma laikā Tev būs iespēja uzzināt alus brūvēšanas noslēpumus, iepazīties ar 55 pasaulē populārākajiem alus veidiem un ekskursijas noslēgumā muzeja bārā nobaudīt aukstu alus glāzi, kā arī papildus izvēlēties alus someljē pakalpojumus un apskatīt “Aldara” alus ražotni.

Uzzini vairāk

Ziedu kroņa meistarklase ar “La Crown”

18. jūnijs
Katrai meitai Līgo svētkos vajag savu trejdeviņu ziedu vainadziņu – šajā gadā izvēlies mūsdienīgu alternatīvu un ļaujies ziedu kroņa darināšanas priekam! Meistarklases laikā no ziediem, lentītēm, spalvām un citiem materiāliem varēsi pagatavot visskaistāko galvas rotu, ar kuru svētku naktī noteikti izcelsies starp citiem līgotājiem.

Uzzini vairāk

Neperfektais ielīgošanas burziņš

19. jūnijs
Ja esi iemīļojusi veikala plauktos atrodamo sieviešu žurnālu I’MPERFEKT, noteikti apmeklē neperfekto kopā sanākšanas burziņu 19. jūnijā – galdā tiks celts tradicionālais Jāņu siers, glāzes pildīs Valmiermuižas alus, kopīgi tiks vesti danči un iets rotaļās, savukārt folkloras kopa “Savieši” stāstīs par saulgriežu tradīcijām, kuras pēcāk varēsi ieviest arī savā ģimenē.

Uzzini vairāk

Staigājamā izrāde “Sapnis saulgriežu naktī”

19. un 20. jūnijs
Kas notiek, kad Šekspīrs satiek Blaumani? Pēc slavenās lugas “Sapnis vasaras naktī” motīviem radītā izrāde norisināsies teiksmainajā Pokaiņu mežā, kur īstu saulgriežu mistēriju uzburs teātra, laikmetīgās dejas un gaisa dejas apvienojums. Viens no Viljama Šekspīra slavenākajiem darbiem, pārvērsts staigājamas izrādes formātā, ļaus piedzīvot stāstu par mīlestības maģiju, cilvēku un feju pasauli, mītisko un realitāti.

Uzzini vairāk

Vegjāņi 2019

21. jūnijs
Ja šašliks galīgi neiet pie sirds un saulgriežus vēlies pavadīt mierīgā atmosfērā starp līdzīgi domājošiem cilvēkiem, apmeklē vegāniem veltīto pasākumu “Vegjāņi 2019” – svinību laikā varēsi nogaršot sojšliku, vegānisku sieru un citas vegāniskas uzkodas, kā arī klausīties pirtnieka stāstījumu par Jāņu zālēm, piedalīties kulinārijas meistarklasē, baudīt mierīgu mūziku un kopīgi sadziedāties pie ugunskura.

Uzzini vairāk

Saulgriežu uzplaukuma retrīts sievietēm

21.-22. jūnijs
Vasaras pilnbriedā, kad dabai piemīt īpašs spēks un starojums, dodies uz retrītu skaistā, neskartā meža ielokā – pasākuma laikā ikviena dāma varēs ļauties brīnišķīgiem rituāliem, kas palīdzēs ieklausīties sevī, atrast savu patieso būtību, iedvesmoties un rast risinājumu sen samilzušām dzīves problēmām.

Uzzini vairāk

Zibakcija “Gadsimta garākā Līgo dziesma”

21. jūnijs
Gada garākajā dienā visā Latvijā norisināsies unikāla koru, folkloras kopu un tautas sadziedāšanās – no saules lēkta līdz pat tās rietam Līgo dziesma dosies cauri visai Latvijai, lai vakara noslēgumā atgrieztos Rīgā, kur Doma laukumā Inta Teterovska vadībā ikviens aicināts pievienoties sadziedāšanās zibakcijai.

Uzzini vairāk

Ielīgošanas zaļumballe Spīķeros

20. jūnijs
Galu galā – kas gan būtu Jāņi bez kārtīgas zaļumballes, kurā skan visu iemīļoti šlāgergabali? Ja Līgo vakaru jau esi saplānojis, 20. jūnijā ņem līdzi draugus un kopā dodieties uz Spīķeru radošo kvartālu, kur par lielisku mūziku rūpēsies tautā iemīļotās grupas “Sestā Jūdze” un “Dakota”, kā arī Liene Šomase un Rikardions – lustīgi danči garantēti!

Uzzini vairāk

IZPILDI TESTU! Līgo svētku ticējumi no senlatviešu pūra lādes

Lai lustīga līgošana un papardīte zelta ziediņiem mirdz, 
Tavs Pērkam Kopā