Brīvdienas Lietuvā un Igaunijā: ko apskatīt un baudīt kaimiņzemēs?

Tici vai nē, bet vasaras noslēdzošais mēnesis straujiem soļiem tuvojas – jau nākamnedēļ augusts būs klāt! Kooo? Vai tas nozīmē, ka beidzot ir pienācis pats piemērotākais laiks, lai noķertu vasaru aiz astes un ieplānotu aizraujošu atpūtu kopā ar mīļajiem? Jā, atlikt vairs nevar, tas nu ir fakts! 🙂 Šoreiz pēdējā brīža atpūtas idejas no mums – iesakām baudīt saulainos vasaras mirkļus ārpus Latvijas, vien dažu stundu braucienā ar mašīnu. Izklausās pēc laba plāna brīvdienām, vai ne? Par to, ko darīt kaimiņzemēs – Lietuvā un Igaunijā, lasi šajā bloga rakstā!

Anīkšči: taka virs koku galotnēm, baznīca un safari parks

Anīkšči – Šventojas upes ievīta zaļākā vieta Lietuvā! Šī ir pilsētiņa, kuru vērts apmeklēt, lai baudītu gleznainas dabas ainavas.

 • Vietējie Anīkšču iedzīvotāji saka, ka nu jau tā ir tradīcija – Anīkšču burvību sākt baudīt tieši ar dabas takas iepazīšanu. 300 m garā taka, kuras augstākais punkts sasniedz 21 m virs zemes, ierīkota virs koku galotnēm. Jā, tieši tā – virs koku galotnēm! Varēsi apskatīt zaļo pilsētiņu no īpaša un atmiņā paliekoša skatu punkta. Turklāt takā ir ierīkots lifts – to būs iespējams izstaigāt arī ar bērnu ratiņiem.
 • Turpinot iepazīt Anīkščus, jādodas apskatīt augstākā baznīca Lietuvā, kurā izveidots skatu laukums ar tālskati, dažādu objektu apskatīšanai. Sv. Mateja baznīcas novērošanas klājs atrodas 33 m virs baznīcas torņa – kamēr uzkāpsiet tornī, varēsiet ne tikai sajust krāšņo apkārtnes dabu, bet arī uzzināt vēsturiskus faktus par pilsētu un noslēpumaino baznīcu.
 • Kad skaistie dabas skati atmiņās iezīmogoti, laiks apmeklēt neparasto safari parku! Kāpēc šis parks ir neparasts? Jo pa to varēsi pārvietoties ar speciāliem džipiem un barot dzīvniekus (savvaļas govis, briežus, lamas u.c. zvēriņus), atrodoties automašīnā. Jā, tieši tā – dzīvnieki paši liks galvu mašīnas salonā un mēģinās izķert gardumus no rokām.

Labākās uzkodas brauciena laikā – SILYO aukstumā žāvēti augļi, ogas un dārzeņi. Iegādājies tos ar 20% atlaidi ŠEIT.

Druskininki: akvaparks, Sniega Arēna un apgāztā māja

Ja Tavā ģimenē vai draugu lokā ir salasījušies dažādi tipiņi, tad Druskininki ir tas galamērķis, kur savu iecienītāko aktivitāti atradīs ikviens. Šī Lietuvas kūrortpilsēta atrodas netālu no Baltkrievijas un Polijas robežas, turklāt par kūrortu tā kļuvusi jau 1794. gadā, pateicoties minerālūdeņu bagātībai.

 • Iebraucot Druskininkos, visi labi zina, ka ir jāapmeklē akvaparks, kas liks priekā iespiegties mazajām nāriņām, zivtiņām un acis iemirdzēsies arī vecākiem! Akvaparkā ir vairāk nekā 20 pirtis, saunas, dažādi baseini, 212 m garš slidkalniņš un vairākas SPA zonas.
 • Kā jau zināms – mēs visi esam tik ļoti dažādi un vienmēr, jebkurā kompānijā, ir kāds ziemas mīlis, kurš negrib karsēties pirtī vai zvilnēt siltā džakuzi. Tad nu lūk – Druskininku kūrortpilsēta ir parūpējusies arī par ziemas aktivitāšu baudīšanu vasarā – Sniega Arēna ir vienīgais ziemas izklaides komplekss Baltijā, kas darbojas visu gadu. Ņem cepuri, cimdus un baudi īstu dzestrumu vasaras karstumā!
 • Ja nu tomēr pēc akvaparka un Sniega Arēnas apmeklējuma šķiet, ka jāturpina mesties piedzīvojumos, tad ir pienācis laiks doties uz apgāzto māju, kas atrodas turpat Druskininkos. Māja liks Tev sagriezties kājām gaisā! Kā tas ir iet dušā un skatīties televizoru ar galvu uz leju? Šī ir lieliska iespēja to uzzināt!

Viļņa: vecpilsēta un Dzintara muzejs

Ja domā, ka Viļņā jau visu esi redzējis – ļoti iespējams, ka tā nemaz nav, jo noslēpumiem bagātā Lietuvas galvaspilsēta spēj pārsteigt katru gadu ar ko jaunu. Vēsturiskās ieliņas, ekskluzīvais Dzintara muzejs u.c. ievērības cienīgi apskates punkti atrodami tieši šajā krāsainajā pilsētā.

 • Viļņai raksturīgs ir dabiskums – tieši tāpēc to uzskata par vienu no skaistākajiem pilsētas centriem Eiropā, kas ir atvērts dažādām kultūrām, reliģijām un nācijām. Lai nu kā arī būtu, staigājot pa Viļņu, šo īpašo un nepiespiesto auru var sajust – cilvēki smaida, ir brīvi un uz brīdi pat šķiet, ka tiem piemīt dienvidnieku bohēmisms.
 • Kad vecpilsētas harisma izbaudīta, mierīgu atpūtu vari turpināt baudīt Dzintara muzejā. Šis apmeklējums neatstās vienaldzīgu nevienu apmeklētāju – muzejs ierīkots baroka stila ēkā, kas celta 17. gadsimtā, turklāt apskatāmā dzintara kolekcija ir patiešām iespaidīga.

Ja apmeklējot Lietuvas galvaspilsētu vēlies justies kā īsts latvietis vai latviete un parādīt to citiem, tad rotājies ar Latvijā radītajiem krekliem, legingiem, cepurēm vai somām ar pariotisku apdruku. Apģērbi visai ģimenei ar latvisku apdruku pieejami ŠEIT.

Rummu: karjers un Keilas ūdenskritums

Pateicoties īpašajiem apskates objektiem, Ziemeļigaunija ir tā vieta, kuru apmeklēt vēlēsies kā lieli tā mazi atpūtnieki – atzīmējiet kalendārā kopīgu brīvdienu un baudiet mirkļus patiešām maģiskā vietā!

 • Pamestais Rummu zemūdens cietums, kas atrodas apmēram 40 km attālumā no Tallinas, tiek dēvēts par neparastāko vietu Igaunijā.
 • Apmeklējuma laikā varēsi apskatīt cietuma un raktuvju drupas, kā arī izbaudīt ūdens niršanas priekus. Lai varētu baudīt laiskos vasaras saules apskāvienus, varēsiet gozēties pludmalē, turpat pie Rummu karjera.
 • Netālu no karjera atrodas vēl viens ievērības cienīgs apskates objekts – Keilas ūdenskritums. Tas ir 6 m augsts un vairāku desmitu metru plats dabas brīnums.
 • Ūdenskritumam blakus atrodas arī skaisti atjaunota muižas ēka neogotikas stilā un 3 km gara dabas taka, kas būs pieveicama arī pašiem mazākajiem atpūtniekiem!

Tallina: vecpilsēta, Kadriorgas pils un mākslas centrs

Pateicoties mazo ieliņu šarmam, bagātīgajai kultūras dzīvei un arhitektūrai, kas apvieno viduslaikus ar mūsdienām, Tallina ir tā pilsēta, kuru gribas apmeklēt vēl un vēl.

 • Pēc pastaigas pa vecpilsētu, iesakām doties uz Kadriorgas pili, kas priecēs ne tikai ar skaistākajiem baroka arhitektūras piemēriem Igaunijā, bet arī ar īpašo dārzu, kas rotāts ar strūklakām, dzīvžogiem un cēliem ziediem.
 • Ja vēlies uz mirkli aizmirst par ikdienas raizēm un pilnībā nodoties baudai, ko sniedz māksla, tad ir jāapmeklē slavenais un pēdējos gados arī īpaši iecienītais pils mākslas muzejs, kas priecēs ar ekskluzīviem mākslas eksponātiem no Rietumeiropas un Krievijas – varēsi atklāt jaunu pasauli un uzzināt, kā māksla šajā rajonā izskatījās laika posmā no 16. līdz 20. gadsimtam.
 • Vēl dažas vietas, kas noteikti jāapmeklē esot Tallinā: televīzijas tornis, hidroplānu ostas muzejs Lennusadam, panorāmas rats Skywheel of Tallin, Pirita klostera drupas – apskati un sajūties kā vietējais!

Lai atpūta Tallinā būtu īpaši ērta, Tev noteikti noderēs praktiska mugursoma! Piedāvājumu ar atlaidēm līdz 50% atradīsi ŠEIT

Sāremā: Kuresāre, cietoksnis un Pangas stāvkrasts

Sāmsala jeb Sāremā ir paradīze ne tikai mierīgās atpūtas piekritējiem, kas laiskosies pludmalē, bet arī aktīvistiem, kas apskatīs salu, izīrējot velosipēdus vai skūterus, ķerot viļņus un baudot dabu. Turklāt Sāremā atrodas tikai 200 km attālumā no Ainažiem!

 • Atbraucot uz Sāremā, noteikti ir jāapskata vienīgā viduslaiku pils Baltijā – Kuresāres bīskapa cietoksnis. Pils kompleksā ierīkots ekskluzīvs muzejs, kas sniedz iespēju uzzināt vairāk par Livonijas vēsturi no igauņu skatupunkta. Muzejā informācija pasniegta mūsdienīgā veidā – būs interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī mazajiem ziķeriem.
 • Kad pils apskatīta, var doties ķert skatus uz Pangas stāvkrastu un lielajām klintīm. 2.5 km garais un 21.3 m augstais stāvkrasts atrodas salas ziemeļu piekrastē uz Pangas raga. Atrodoties pie stāvkrasta, varēsiet sajust, ka daba patiešām rada brīnumus – nobirumi klinšu pakājē ir izveidojuši kaut ko līdzīgu nelielam liedadziņam, pa kuru var noiet gar klinšu apakšpusi un sajust šo brīnumu tuvplānā.
 • Esot Sāremā, Tev jāredz arī Kāli meteorīta krāteris, jāiepazīst salas lielākā pilsētiņa Kuresāre un iespaidīgākie salas arhitektoniskie elementi – vējdzirnavas.

Pērkam Kopā iesaka: braucieni ar gidu

Ja vēlies baudīt izplānotu braucienu kopā ar pieredzējušu gidu un braukt komfortablā autobusā, tad ieskaties, ko mūsu sadarbības parneri ir sarūpējuši:

Jo piedzīvojumi nav jāmeklē nekur tālu – lai izdodas rast prieku mazajās dzīves izvēlēs!
Tavs Pērkam Kopā