DOD PIECI! labdarības izsoles: sadarbības projekts, kura spēks ir būt kopā

Jaunajā gadā, pulkstenim skandinot divpadsmit, ikviens raudzījās mirdzošās debesīs, klusi pārdomājot to, kas bijis, un ar mazliet satrauktu, taču priekpilnu sirdi lūkojoties pretim 365 baltām lappusēm, kas, dienu pēc dienas aizpildītas ar mūsu sirdspukstiem, veidos vēlvienu brīnišķu stāstu lielajā dzīves grāmatā. Atskatoties uz pagājušo gadu, “Pērkam Kopā” visvairāk lepojas ar idejām, kuras no čukstus izteikta sapņa, pievienojot saujiņu entuziasma, apņēmības un ticības saviem spēkiem, kļuvušas par izciliem projektiem, kas nes prieku gan mums, gan līdzcilvēkiem. Šoreiz vēlamies Tev pastāstīt par vienu no tiem – labdarības izsolēm, kas tika radītas sadarbībā ar DOD PIECI! un guva fantastiskus ienākumus, kuri 100% apmērā tika ziedoti kādam īpašam mērķim.

Mēs dzīvojam gadsimtā, kad pati dārgākā un vērtīgākā dāvana nav jauns auto vai izsmalcinātas rotas – tas ir mūsu dilstošais sirdspukstu laiks. Lai arī viena no “Pērkam Kopā” darbības veiksmes atslēgām ir pārdomāts un rūpīgs darbs, mūsu uzņēmums galvenokārt balstās uz sirsnīgām attiecībām, kuras ik dienas tiecamies veidot gan viens ar otru, gan ar klientiem, sadarbības partneriem un katru, kurš mūs apciemo virtuāli – blogā vai sociālajos tīklos. Papildus jau ierastajām kampaņām, rakstiem, akcijām, konkursiem un citām aktivitātēm, mēs vēlējāmies rast vēl nebijušas idejas, kā “Pērkam Kopā” sirdī no jauna aizdegt radošuma dzirksti, un – kas meklē, tas atrod – gada nogalē mums tika izteikts īpašs piedāvājums līdzdarboties projektā DOD PIECI!, sniedzot tehnisko atbalstu unikālām labdarības izsolēm.

Labdarības izsole līdz šim bijusi citu stikla studiju neatņemama sastāvdaļa citās valstīs, kur notiek līdzīgi maratoni. Tikai un vienīgi “Dod Pieci!” labdarības izsolē ir iespēja iegādāties unikālus priekšmetus un piedzīvojumus, vienlaikus veicot ziedojumu jaunās atbalsta programmas izveidei Latvijas vecākiem!

Toms Grēviņš, Latvijas Radio 5

Labdarības maratons DOD PIECI! ir daļa no starptautiska projekta “Serious Request”, kura ietvaros dažādās pasaules valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Pirmais šāda veida maratons Latvijā norisinājās 2014. gadā, aicinot katru, kuram nav vienalga par pasauli, kurā dzīvojam, ziedot naudu kādam īpašam mērķim – ar iepriekšējos gados saziedoto līdzekļu palīdzību ir iepriecināti vairāki tūkstoši vientuļu un trūcīgu sirmgalvju, atbalstīti bērni ar īpašām vajadzībām, dāvāta cerība onkoloģijas slimību pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī stiprināti tie, kuri vēlas dot mājas bērniem no bērnu namiem. 2018. gada labdarības mērķis, ieviest bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības jaunajiem vecākiem visā Latvijā, sabiedrībā izraisīja lielu vētru – kamēr citi dalījās domās par to, ka vākt naudu šādai iecerei ir bezjēdzīgi, vairums jaunās mācību sistēmas izveidi uzskatīja par brīnišķīgu ideju, kas patiešām nesīs pozitīvas pārmaiņas.

Šī gada maratons ir bijis pats jaudīgākais DOD PIECI! vēsturē, izraisot lielu rezonansi mūsu līdzcilvēkos. Tieši diskusijas, kas radās par DOD PIECI! tēmu, ir pats svarīgākais – ledus ir salauzts.

DOD PIECI! komanda

Katru gadu maratona laikā ikvienam bija iespējams ziedot, pretim saņemot iespēju noklausīties jebkuru sevis izvēlētu dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, taču šogad, DOD PIECI! veiksmīgi sadarbojoties ar “Pērkam Kopā”, papildus tam tika radītas labdarības izsoles, kurās, iemaksājot reģistrācijas maksu, kas automātiski tika skaitīta kā ziedojums, katram piedzīvojumu un sajūtu medniekam bija iespēja sacensties ar citiem solītājiem, uzvaras gadījumā iegūstot unikālu pieredzi un, iespējams, piepildot kādu no sen kārotiem sapņiem. Nedēļas laikā, no 17. līdz 23. decembrim, kopumā norisinājās 16 dažādas izsoles, no kurām 1, ikvienam par lielu pārsteigumu, noorganizēja izsoles “Nakts “Dod pieci!” stikla studijā” uzvarētājs (uzvarēja ar 500 eiro likmi). Tā sarakstam tika pievienota vēl viena unikāla iespēja – izsole “Dalība diviem Lattelecom Rīgas Maratonā 2019 + starts no elites koridora + foto ar uzvarētājiem”.

Loma “Bermudu Divstūra” jaunākā supergrāvēja videoklipā, lidojums virs koku galotnēm kopā ar Renāru Zeltiņu, VIP biļetes vasaras karstākajā festivālā “Positivus” un pat nedēļas nogale AAE (Apvienotie Arābu Emirāti) ar šarmanto Ralfu Eilandu – izklausās neticami, vai ne? Tomēr Ziemassvētki patiešām bija brīnumu laiks, kurā šo un vēl citu tik pat oriģinālu izsoļu dalībnieki (apskati visas izsoles šeit) nevien guva iespēju piedzīvot neaizmirstamas atmiņas, bet kopīgiem spēkiem saziedoja 5281 eiro, kas 100% apmērā tika novirzīti ziedot.lv šī gada labdarības mērķim. Arī “Pērkam Kopā” no dalības projektā neguva peļņu – mēs esam priecīgi, ka ar savām zināšanām un iemaņām spējām sniegt savu ieguldījumu un šādā veidā atbalstīt projekta ieceri.

“Mēs, “Pērkam Kopā” komanda, vienmēr esam par kopā būšanas prieku kā ikdienā, tā svētkos un rūpējamies, lai to varētu piedzīvot ne tikai mēs, bet arī cilvēki mums apkārt. “Dod Pieci” komandas izteiktais piedāvājums mums bija milzīgs pagodinājums – ka, pateicoties savai pieredzei un darba spēkam tehniskajā jomā, varam būt noderīgi projekta tapšanā. Darīsim labu – ar smaidu, veltot savu dārgo laiku un nedalītu uzmanību tiem, kuri līdzās!

Laura Millere, “Pērkam Kopā” vadītāja

Pēc projekta noslēguma secinājām – mēs esam superkomanda! Lai arī kopš uzdevuma saņemšanas brīža līdz projekta iešanai gaisā bija atlicis aptuveni mēnesis, turklāt Ziemassvētku laiks vienmēr ir ļoti saspringts un darbu pārpildīts, katrs mūsu nelielās komandas dalībnieks ar aizrautību, iedvesmu un reizēm drusku sarauktu pieri savu darbu paveica vairāk nekā lieliski. Vai zināji, ka “Pērkam Kopā” kolektīva specifika ir apvienot dažādu jomu speciālistus, no kuriem vairāki strādā sev ērtā vidē – mājās, kafejnīcā vai jebkur citur? Labdarības izsoļu uzdevuma īstenošanā piedalījās mūsu projekta vadītāja, programmētājs, tekstu meistare un dizainere, taču tikai viens no kolēģiem strādāja ofisā – “Pērkam Kopā” ir pierādījums tam, ka 21. gadsimtā komanda spēj veiksmīgi funkcionēt dažādos veidos, izmantojot saziņu Skype vai citviet, tādējādi radot ne mazāk kvalitatīvus un lieliskus projektus kā tie, kuri ikdienā strādā plecu pie pleca. Atskatoties uz paveikto darbu un gūtajiem rezultātiem, ar patiesu smaidu varam sacīt – KOPĀ IR SPĒKS!

Ticot, ka neviens nav par mazu, lai pasauli padarītu gaišāku,
Tavs “Pērkam Kopā”