Idejas neaizmirstamiem vasaras piedzīvojumiem: atpūta ar ģimeni

Turpinot mūsu aizsākto rakstu sēriju “Idejas neaizmirstamiem vasaras piedzīvojumiem”, šoreiz vēlamies dalīties ieteikumos, kā interesanti pavadīt laiku kopā ar ģimeni, ikdienai pievienojot pa kādai jautrai un dzīvespriecīgai notij. Atrakciju parki, mājas zoo, interaktīvi muzeji – iespēju ir tik daudz, ka darāmā pietiks ne tikai vasarai, bet visam gadam! Un, kad bērni atstāti pie vecvecākiem vai mīļās krustmātes, neaizmirsti ielūkoties rakstu sērijas 1. daļā un iedvesmoties romantiskai divvientulībai kopā ar otru pusīti.

Ciemos pie zvēriem

Ja ikdienā sastaptie dzīvnieki ir tikai piemājas kaķi, suns un virs jumtu galiem lidojošās kaijas, laiks gūt jaunus iespaidus, dodoties ciemos uz zvēru dārzu! Kā lieliem, tā maziem saikne ar dzīvniekiem rada pozitīvas emocijas, turklāt zoodārza apmeklējums bērniem ir aizraujošs veids, kā viegli un interesanti apgūt aizvien jaunas dzīvnieku sugas. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs nav vienīgā vieta, kurp doties – ar mašīnu vai pat autobusu ērti iespējams nokļūt līdz gan tuvākiem, gan tālākiem Latvijas nostūriem, kuros apmeklētājus gaida dažādi mājas zoo. Lielākajā daļā no tiem dzīvnieciņus ir iespējams ne tikai vērot ar acīm, bet arī paglaudīt un pabarot ar kādu uz vietas sagatavotu našķīti, kas īpaši bērniem sniegs neaizmirstamas emocijas. Vai zināji, ka surikati uz maiņām sargā savu alu, kamēr pārējie vāc barību vai atpūšas? Un, ka lidvāveres spēj aizplanēt tālāk par 100 metriem, virzienu nosakot ar asti? Ņem ģimeni pie rokas un izziniet zvēru unikālo pasauli kopā!

Piemājas zoo “Brieži”

Pavisam netālu no Rīgas, Stopiņu novadā, atrodas piemājas zoo “Brieži”, kurā iespējams apskatīt dažādus dekoratīvos putnus, tītarus, fazānus, pāvus un pat runājošu žagatu, savukārt no četrkājainiem mīluļiem sastapsi ponijus, Haidšnukes aitas, pundurkaziņas, ēzeļu ģimeni, jenotpuiku Bārniju un vēl daudz ko citu. Tam visam pa vidu apmeklētājus priecē vāverēni, jūrascūciņas un truši, savukārt cēlu skaistumu varēsi baudīt, vērojot staltos dambriežus.

Kamieļu parks “Rakši”

Lai izjātu ar kamieli, nav jādodas uz Maroku, jo tepat Latvijā, vien pāris kilometrus no Cēsīm, piedzīvojumu medniekus gaida neparastais kamieļu parks “Rakši”. Brīvdabas zoodārzā mājo vairāk kā 100 dažādi dzīvnieki – kamieļi, lamas, alpaki, Valē melnkakla kazas un vēl daudzi citi, taču atpūtas parka galvenais piedāvājums ir 2 veidu izklaides programmas, “Rakšu mazais ceļojums” un “Rakšu lielais ceļojums”, kuros, atkarībā no veida, iekļautas tādas atrakcijas kā zoo apskate gida pavadībā, spilvenbatuts, velokartu trase, ēzeļu safari un, protams, izjāde ar kamieli.

Zoodārzs un dzīvnieku patversme “Mežavairogi”

Iepazīt dažadus savvaļas un mājdzīvniekus, vienlaikus mācot bērniem par prieku, ko gūstam, palīdzot citiem, varēsi Ķekavas novada “Mežavairogos”. Šajās mājās gadu gaitā patvērumu atraduši dažādi dzīvnieki – lāči, cūciņas, lapsēni, jenotsuns Ješka, pūces, seski un citi zvēri, kuri atrasti savainoti, kā arī kaķi un suņi, kuri kādu iemeslu dēļ nodoti patversmei. Zoodārzā mītošos dzīvnieciņus būs iespējams ne tikai apskatīt, bet ar dažiem arī parunāties, parotaļāties, samīļot vai ar saimnieku atļauju uzcienāt ar kādu gardumu, turklāt visa nauda no ieejas biļetēm tiek veltīta patversmes uzturēšanai, dzīvnieku ārstēšanai un rehabilitācijai.

Mesties jautrā trakumā

Ar līdz ausīm smaidīgu muti, karstumā sasārtušiem vaigiem un kaut kur fonā dzirdot mammas “lēnāk, uzmanīgāk, apstājies jel” katrs no mums ir baudījis bērnības bezrūpīgo prieku. Lai nenotiktu tā, kā reiz teica Mazais Princis: “Pieaugt – tas nozīmē aizmirst,” atmet domu par skaitli savā pasē un kopā ar bērniem atceries laimes sajūtu, ko reiz sniedza vienkārša iztrakošanās! Ar jautrību un sirsnīgiem smiekliem bagāti ģimenes kopā būšanas mirkļi pavisam noteikti kļūs ne tikai par šīs vasaras, bet visas dzīves neaizmirstamākajām atmiņām.

Batutu parks “Jump Space”

Vai zināji, ka pat NASA kosmonauti pirms došanās misijās trenējas, lēkājot uz batuta?! Salīdzinoši nesen savas durvis vēra pirmais batutu parks Latvijā – “Jump Space”, kura 1600 kvadrātmetru lielajā platībā visa ģimene var ļauties brīvības sajūtai, ko sniedz lidojums gaisā. Batutus papildina 3 porolona baseini jautrām aktivitātēm, kāpelēšanas siena un platforma triku veikšanai, kā arī parkā pieejami uzvelkami mīkstie elementi, ar kuriem, gluži kā sumo cīkstoņi, savā starpā varēsiet sacensties līdzsvara noturēšanā. (Tomēr mēs piekrītam – viesistabas dīvāns vai mammas un tēta lielā gulta vienmēr paliks labākais batuts pasaulē!)

“Bumbu Baseins”

Lai uzrīkotu skaistus svētkus, īpašs iemesls nemaz nav vajadzīgs – izvēlieties dienu un sviniet to, ka esat kopā! Netālu no Rīgas centra aktīvas un atraktīvas ballītes gaida neparasta istaba, kurā mājo bumbas.. daudz bumbas! Esot šeit, stundas aizsteigsies kā minūtes, jo kā lieliem, tā maziem “peldēšanās” un rotaļas atrakcijām paredzēto bumbu baseinā būs kārtīga izprieca. Tāpat telpā savu vietiņu atradis spēļu stūrītis un zona, kurā baudīt svētku gardumus.

Rotaļu centrs “CityKids”

Aizraujošas aktivitātes svaigā gaisā… Taču ko darīt, kad tieši brīvdienās laiks aiz loga pārsteidzis ar lietu un nepatīkamu aukstumu? “CityKids” ir baltijas lielākais iekštelpu rotaļu centrs, kuru iedvesmojusi Baltijas daba – tas izveidots kā mežs, kurā bērniem visas dienas garumā iespējams spēlēties starp kokiem, sēnēm, meža augiem un dzīvniekiem, aktīvi izkustoties kāpelējot, rāpojot, lēkājot, šļūcot un darot vēl daudz ko citu. 1370 kvadrātmetrus plašā telpa ir sadalīta norobežotos laukumos dažādu vecumu bērniem, tādēļ ikviens atradīs sev piemērotāko nodarbi. Ja vasarā paredzēta kāda dārza ballīte, bērniem īpašu prieku sagādās dažādas pārvietojamās atrakcijas, kuras vari noīrēt sākot no pāris stundām līdz pat vairākām dienām. Katra mazā ķipara sapņu piepildījums!

Piedzīvojumu parks “Tarzāns”

Rāpties kokos, izšauties debesīs, laisties no kalna – tās ir tikai dažas no izpriecām, ko piedāva Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”. Papildus jau iemīļotajām atrakcijām – šķēršļu trasei, rodeļiem, krēslu pacēlājiem, kameršļūkšanai, brīvdabas šautuvei, katapultai, trakajam rotoram un citām – šogad “Tarzāns” papildināts ar 240 kvadrātmetrus plašu batutu parku, bērnu minisafari un elektro velokartiem, ar kuriem visa ģimene pēc piedzīvojumiem bagātās dienas varēs nesteidzīgi braukāties, apskatot Siguldas skaistākās vietas. Savukārt, ja negribi doties prom no Rīgas, priekus vari baudīt arī tepat, gleznainajā Mežaparkā, piedzīvojumu parkā “Mežakaķis”.

Izklaides centrs “Avārijas brigāde”

Dinozauri ir īsti! Par to kopā ar bērniem vari pārliecināties izklaides centrā “Avārijas brigāde”, kur Latvijā vienīgajā kustīgo dinozauru takā sastapsi milzīgās un leģendām apvītās radības. Pieaugušie izklaides parkā varēs ļauties nostaļģiskām sajūtām, sastopot bērnībā iemīļotos multeņu varoņus un izstaigājot latviešu rakstnieku taku. Tāpat “Avārijas brigāde” piedāvā vēl daudzas citas atrakcijas, piemēram, minigolfu, kameru šļūkšanas trasi, ķēžu karuseli, iespēju uzzināt, kas ir tehnozaurs un vēl daudz ko citu.

Ūdens prieki “Līvu Akvaparkā”

Kas gan būtu vasara bez aizraujošiem ūdens priekiem? Lai arī “Līvu Akvaparka” atpazīstamības zīme ir krāsainās trubas-slidkalniņi (“Mežonīgā upe”, “Sudraba raktuves”, “Kamikadze” un vēl daudzas citas), izklaides parks īpaši padomājis par atpūtu ģimenēm ar bērniem. Peldot pa Orniko upi, apceļosi Kapteiņa Kida zemi un redzēsi varavīksnes ūdenskritumu, strūklaku alā dosies jūras kaujā ar milzu ūdens lielgabaliem, savukārt paši mazākie pirmos iespaidus varēs gūt “Mamas Papas” baseinā. Ja mūsu pašu akvaparks izbaudīts krustām šķērsām, dodieties tālākā braucienā uz Viļnas ūdens atrakciju parku VICHY – “Maoru kliedziens” jūs jau gaida!

Vecās, labās “ķerenes”

Lai sarīkotu jautrības pilnu dienu, ne vienmēr ir jādodas ārpus mājām! Pastāsti atvasītēm savas bērnības iemīļotākās rotaļas un dodietes tajās kopā – iemāci kādu no aizmirstajām pagalma spēlēm, zīmējiet uz asfalta ar ielas krītiņiem un leciet “klasītes”, dejojiet līdzi Džeksona leģendārajām “Thriller” kustībām un, pats galvenais, baudiet laiku, ko pavadāt gluži kā ģimenes 20 gadus atpakaļ – viens ar otru, nevis telefona ekrāniem!

Iepazīt pasauli kopā

Lai arī enciklopēdijas un grāmatas sniedz vērtīgas zināšanas, aizraujoša pasaules brīnumu iepazīšana savām acīm pavisam noteikti atmiņā paliks labāk, papildus dāvājot daudz pozitīvu emociju. Augu valsts dažādība, Visuma neizdibināmie plašumi, Latvijas skaistākās vietas, cilvēka neparastā uzbūve, prātam neaptveramas ilūzijas, dabas parādības, pasaules garšas, tautu kultūras – ņem ģimeni pie rokas un dodieties iepazīt to visu un vēl vairāk!

Muzeju apmeklējums

Garlaicīgais laiks, kad muzeja eksponātus varēja apskatīt tikai ar acīm, ir pagājis! Lai veicinātu interesi par vēsturi, zinātni, mākslu un kultūru, arvien vairāk muzeji tiek pielāgoti mūsdienām, līdzšinējos eksponātus papildinot ar interaktīviem uzdevumiem, spēlēm un iespēju ne tikai vērot, bet aktīvi piedalīties izzināšanas procesā. Jaunas zināšanas un labi pavadīts laiks – kas var būt vēl labāks! Mēs iesakām:

Dārzi, parki un baskāju takas

Vai zināji, ka bez Latvijas Nacionālā Botāniskā dārza apskatāmi vēl vismaz 10 krāšni un neparasti dārzi, kuros baudīt dabas autentisko skaistumu un harmoniju? Piemēram, “Bonsai dārzā” kopā ar bērniem iespējams ielūkoties noslēpumainajā japāņu kultūrā, apskatot īpašos Bonsai kociņus un malkojot īstu Japānas tēju, savukārt Latvijas izsmalcinātajā pērlē Rundāles dārzā apmeklētāju apbrīnu gaida līdz pat 2400 dažādu rožu šķirnes visā to ziedēšanas krāšņumā. Mazām un lielām pēdiņām neparastu ceļojumu sajūtu pasaulē un rūdījumu sniegs pārgājiens pa baskāju taku Valmieras “Sajūtu parkā” vai “Valguma Pasaulē” netālu no Tukuma, savukārt Lēdmanes baskāju takas apmeklējumu iesakām apvienot ar piedzīvojumiem “Trušu karalistē”, kurā pēcāk varēsiet nobaudīt uz mēles kūstošas tikko ceptas pankūciņas. Izlaušanās istabu faniem īsts izaicinājums būs 3300 kvadrātmetru plašais brīvdabas “Mežvidu Labirints”, kurā visai ģimenei kopīgiem spēkiem, pildot dažādus uzdevumus, jāatrod izeja. Tomēr atkal jāsaka, ka ne vienmēr jādodas ārpus pilsētas, lai baudītu dabas tuvumu – pikniks atjaunotajā Ziedoņdārzā vai Grīziņkalna parkā būs vienlīdz neaizmirstams!

Apmānīt acis un prātu

Brīnumi notiek ar tiem, kuri tic. Lai baudītu prātam neaptveramus (vistiešākajā nozīmē) iespaidus, dodieties uz vietu, kur tiek sajaukti visi līdzšinējie pasaules uzskati! “Cosmos” ilūziju muzejā varēsiet pastaigāties pa Piena ceļu bezgalīgajā spoguļu istabā, brīnīties par optiskajām ilūzijām vai iziet svešzemju labirintu, savukārt izklaides un izglītības centrā “Zili brīnumi” kreatīvo domāšanu bērniem palīdzēs attīstīt neparasti un interaktīvi fizikas uzdevumi. Ja brīvdienas ieplānotas garākas, iesakām apmeklēt Igaunijas zinātnes centru AHHAA un milzīgajā izklaides parkā pārsteigumus baudīt visas dienas garumā!

Iepazīsti Latviju

Dažādu iemeslu dēļ sapņus par braucienu ārpus valsts robežām ne vienmēr izdodas īstenot. Tomēr neatmet ar roku ceļošanas priekam! Daudzas tūrisma aģentūras piedāvā 1 dienas braucienus, kuru laikā gida pavadībā iespējams iepazīt skaistākos un interesantākos Latvijas apskates objektus, turklāt par salīdzinoši zemām cenām. Lai ne tikai galamērķis, bet pats brauciens autobusā būtu daļa no piedzīvojuma, sagatavo gardumus un aicini visu ģimeni sacensties jautrā “Uno” vai “Alias” spēlē!

Mēs dalījāmies savās idejās, kā pavadīt laiku ģimenes lokā, un ceram, ka pamudinājām arī Tevi doties skaistās brīvdienās! Arī Tev ir iespēja papildināt mūsu sarakstu un iedvesmot lasītājus arvien jauniem piedzīvojumiem, daloties savā visneaizmirstamākajā brīvdienu pieredzē šeit pat, komentāros!

Lai saulaina un krāsainiem mirkļiem bagāta vasara,
Tavs “Pērkam Kopā”