Ko darīt valsts svētkos: 34 idejas lieliski pavadītam laikam

Vēl pavisam nesen pinām Jāņu vainagus un baudījām vasaras pilnbriedu, taču nu jau pie katrām namdurvīm klauvē gada gaidītākais notikums - Latvijas simtgades svētki. Arī mēs esam tam rūpīgi gatavojušies - īpašajā kampaņā "Ar mīlestību no Latvijas" ikvienam ir iespēja iegādāties labākos un interesantākos pašmāju ražotāju piedāvājumus, savukārt šeit, mūsu virtuālajās mājās, aicinām Tevi ciemos pielasīt pilnu groziņu ar idejām, kā aizraujoši un neaizmirstami pavadīt valsts svētku nedēļu ģimenes un draugu lokā!

Latvijas rīta ieskandināšana


Nav noslēpums - latvieši ir dziedātāju tauta. Viens no skaistākajiem un skanīgākajiem simtgades pasākumiem norisināsies 18. novembra rītā, kad vairākās Latvijas vietās cilvēki pulcēsies, lai kopīgi sagaidītu simtgades saullēktu, Latvijai novēlētu saules mūžu un kopā ar dažādām folkloras kopām, koriem, ansambļiem un citiem izpildītājiem vienotos valsts himnā un sirsnīgās dziesmās.
Uzzini vairāk

Satikšanās vieta nemainīga - Laimas pulkstenis


Vai zināji, ka Laimas pulkstenis pēc tā atjaunošanas veic laika atskaiti līdz 18. novembra pulksten 17:00? Tieši 10 minūtes pirms šī laika ikviens ir aicināts ierasties daudzu iemīļotajā tikšanās vietā, uz mirkli apstāties un atzīties mīlestībā savai zemei, kopīgi noskaitot Ojāra Vācieša dzejoli "Tu esi Latvija".
Uzzini vairāk

100/18 Gājiens par godu Latvijai


Organizācija "Piedzīvojuma Gars" jau 7. gadu brašākos drosminiekus aicina Latvijas dzimšanas dienu pavadīt pārgājienā, par godu savai Tēvzemei 18 stundu garumā veicot 100 kilometru garu distanci, finišējot pie Lielā Latvijas karoga AB dambī.

Uzzini vairāk

Dabas izpētes ekspedīcija


Lielais Ķemeru tīrelis ir viena no skaistākajām Latvijas dabas bagātībām. Sagaidi simtgades rītu, dodoties ainaviskā ekspedīcijā ar laivu - 3 stundu garumā, laivojot pa interesantākajām purva vietām, ikviena acīm pavērsies pasakaini skati.

Uzzini vairāk

Gongu nakts - Latvijai 100


Vēlot pārpilnību sev un Latvijai, "Daya Yoga" 16. novembra naktī aicina ļauties meditatīvām sajūtām, kopā ar gongu un reiki meistari Izabellu Reutu baudot zvaigžņotu miegu mistiskās gongu mūzikas pavadībā un gūstot jaunu enerģiju svētku nedēļas nogalei.
Uzzini vairāk

"Staro Rīga" no cita skatu punkta


Kā jau ierasts, arī šogad valsts svētku nedēļas laikā norisināsies vērienīgais gaismas festivāls "Staro Rīga", kas jau 11. gadu pēc kārtas pilsētas iedzīvotājus un tās viesus priecēs ar neparastām gaismas un dažādu vides objektu instalācijām. "Ozolaivas.lv" 16., 17. un 18. novembrī festivālu aicina vērot no neierasta skatu punkta - pilsētas kanāla, kopā ar ģimeni vai draugiem dodoties izbraucienā ar gaismas apvītu kanoe laivu.
Uzzini vairāk

"Izdziedam 100"


Ja drēgnais laiks aiz loga tā vien mudina palikt mājās, svētkus pavadot siltumā un komfortā, simtgades svinībās iespējams piedalīties arī virtuāli - "Izdziedam 100" ir interaktīva mūzikas platforma, kurā ikvienam ir iespēja iedziedāt savu mīļāko dziesmu, veidojot garāko kopā dziedāšanu Latvijas un pasaules vēsturē.
Uzzini vairāk

Multimediāla deju lielizrāde "Abas malas"

Trīs dienas, 17., 18. un 19. novembrī, uz īpašas 360 grādu mākslas projekciju skatuves "Arēnā Rīga" satiksies aptuveni 450 mākslinieki, vienojoties kopīgā performancē un izdejojot Latvijas simtgades stāstu baletā, tautas dejās, laikmetīgajā dejā un pat hip hopā. Baudot telpisku ilūziju un profesionālu horeogrāfiju, ikviens skatītājs dzīvos līdzi stāstam, kas, izteikts bez vārdiem, tiks nodots no sirds uz sirdi. Izrāde būs skatāma arī tiešraidē - Latvijas Televīzijā.
Uzzini vairāk

Valsts svētku viktorīna


Iesāc simtgades nedēļu ar izklaidējošu erudīcijas spēli draugu lokā - 13. novembra vakarā vīna telpā "Garrafeira" pie gardu vakariņu galda un aromātiskas vīna glāzes vairākas komandas sacentīsies, pārbaudot savas zināšanas un veicot interesantus uzdevumus Latvijas simtgades svētku noskaņās.
Uzzini vairāk

Kārļa Kazāka akustiskais koncerts "Latvijai 100"


Mājīgais un šarmantais restorāns "Paviljons Ziedoņdārzs" 14. novembra vakaru aicina pavadīt sirsnīgā atmosfērā, baudot gardas vakariņas no šefpavāra un garšu mednieka Matīsa Vilciņa izstrādātās ēdienkartes, kā arī klausoties dziedātāja Kārļa Kazāka Latvijas simtgades svētkiem veltīto akustisko koncertu.
Uzzini vairāk

Simtgades balle kultūras pilī "Ziemeļblāzma"


Vienā no skaistākajām Rīgas ēkām, kultūras pilī "Ziemeļblāzma", 18. novembra vakarā norisināsies pilij cienīgs notikums - simtgades balle, kurā pēc labākajām tās tradīcijām viesi varēs baudīt izmeklētus dzērienus un uzkodas, muzikālu vakara programmu, dejas, mākslas performances, loteriju un vēl daudz ko citu, sagaidot īpašo vakara kulmināciju - uguns skupltūru mistēriju pils parkā. Lai izjustu Rīgas baļļu kādreizējo varenību, dāmas aicinātas tērpties garās vakarkleitās, savukārt kungi - tumšos uzvalkos.
Uzzini vairāk

Simtgades "ChoirUp" bārā "Palasta Ezītis miglā"


Oktobra beigās pirmo reizi Latvijā norisinājās "ChoirUp" - tā ir kopīga sadziedāšanās, kurā katram dziedāt gribētājam uz vienu vakaru ir iespēja kļūt par kora dalībnieku, brīvā un sirsnīgā atmosfērā draugu lokā mācoties kādu Latvijā vai pasaulē populāru skaņdarbu. Nākamais "ChoirUp” pasākums norisināsies 15. novembrī, pulcinot ikvienu ieskandināt Latvijas simtgadi kopā.
Uzzini vairāk

Svētku koncerts "Manai tautai"


Atmodas laika skaistākās dziesmas uz vienas skatuves izpildīs leģendārie dziedātāji Armands Birkens, Lorija Cinkuss (Vuda) un Ieva Akurātere - mākslinieki, kuri caur savu daiļradi stiprināja latviešu pašapziņu laikā, kad brīva un neatkarīga valsts šķita tikai sapnis.
Uzzini vairāk

Koncertuzvedums "Dzimšanas dienas nakts"


Latvijas Nacionālais teātris, vieta, kur 1918. gadā tika pasludināta Latvijas neatkarība, svētku vakarā aicina uz īpašu koncertuzvedumu, kurā tādi tautā iemīļoti aktieri kā Maija Doveika, Uldis Dumpis, Dita Lūriņa-Egliena un vēl daudzi citi dzejoļu un stāstu veidā dalīsies savās sajūtās par to, ko viņiem nozīmē Latvija.

Uzzini vairāk

Filmas "Homo Novus" bezmaksas seansi


Vienu no valsts simtgadei veltītajām filmām, pārpratumu komēdiju "Homo Novus", svētku priekšvakarā vairākos Latvijas kinoteātros būs iespējams noskatīties pilnīgi par brīvu - atliek vien piefiksēt biļešu rezervācijas laiku, un jau pēc pāris dienām Tu varēsi baudīt filmu, kas saņēmusi 13 nominācijas Nacionālajai Kino balvai "Lielais Kristaps".
Uzzini vairāk

Stand-up komēdijas izrāde "Humors pa latviski"


Maksims Trivaškevičs 17. novembra vakaru aicina pavadīt smiekliem piesātinātā gaisotnē, baudot stilīgās ballīšu vietas "Noliktava No3" atmosfēru un klausoties komiķa labākos pēdējo pāris gadu laikā sarakstītos jokus.
Uzzini vairāk

Svētku vakariņas restorānā "Rīgas Pērle"


Balti galdauti, izmeklēti dzērieni un rūpīgi gatavota svētku maltīte - Latvijā vienīgais kuģis-restorāns "Rīgas Pērle" rīdziniekus un galvaspilsētas viesus 18. novembra vakarā aicina uz īpašām svētku vakariņām, pēc kurām iespaidīgo simtgades uguņošanu būs iespējams vērot no kuģa augšējā klāja.
Uzzini vairāk

Romantiskas brīvdienas divvientulībā


Tos, kuri vēlas aizbēgt no pilsētas kņadas un kopā ar mīļoto baudīt klusas un mierīgas brīvdienas, "Hotel Sigulda" aicina izmantot īpašo svētku piedāvājumu - tikai 16., 17. un 18. novembrī nakšņošana, brokastis un fantastiska relaksācija viesnīcas atpūtas centrā pieejama par ļoti izdevīgām cenām.
Uzzini vairāk

Kroņu darināšanas meistarklase


Sagaidi valsts svētkus kā īsta tautumeita, 15. novembra vakarā dodoties uz galvas rotu darināšanas meistarklasi un pati savām rokām izveidojot visskaistāko kroni no pērlītēm, mākslīgajiem ziediem un citiem materiāliem zinošu pasniedzēju vadībā.
Uzzini vairāk

Pastalu darināšanas meistarklase


Ja Latvijas simtgades svētkus vēlies pavadīt patiesi tautiskā stilā, tad 17. novembra pēcpusdiena būs īstais brīdis, lai dotos uz mākslas un izglītības centru "Trīs krāsas", kur savām rokām ikvienam interesentam būs iespēja pagatavot savas pastalas un gūt jaunas zināšanas par seno apavu vēsturi un īpatnībām.
Uzzini vairāk

Keramikas nodarbība pieaugušajiem


Senie latvieši bija izcili amatnieki, kuru prasmes līdz mūsdienām nodotas no paaudzes paaudzē - godinot mūsu senču tradīcijas, 16. novembra vakarā "Rozenthal ceramics studio" aicina ikvienu relaksēties, iegūt jaunas zināšanas un ļauties radošai pašizpausmei, savām rokām darinot un apgleznojot neatkārtojamu šķīvi.
Uzzini vairāk

Simtgades Lauku tortes pagatavošanas meistarklase


Ja svētku galdā vēlies celt pašas rokām gatavotu īstu un smeķīgu lauku torti, simtgades priekšvakarā profesionāla konditora pavadībā to varēsi pagatavot "Gastranomijas Institūta" gardajā meistarklasē. Kūkas cepšanā bez papildu maksas aicināti piedalīties arī bērni līdz 12 gadu vecumam.
Uzzini vairāk

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pasākumu programma


Svinot valsts simtgadi un pieminot tos, kuri aizstāvēja un izcīnīja Latvijas valsts neatkarību pirms simts gadiem, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā 18. novembrī visas dienas garumā būs iespējams piedalīties interesantā foto akcijā, kā arī klātienē aplūkot mūsdienu Latvijas apbalvojumus un piedalīties ordeņu dizaina darbnīcā.

Uzzini vairāk

"Neatkarīgais tirgus" Kalnciema kvartālā


Jau no paša rīta Kalnciema kvartālā norisināsies sarkanbaltsarkanos labumos tērpies tirdziņš - patriotiskā un svinīgā noskaņā ikviens varēs iegādāties visu nepieciešamo svētku galdam, mieloties ar uz dzīvās uguns gatavotām pusdienām, kā arī baudīt izstādi "Daugava" un radošu tikšanos ar darbu autoru Valdi Celmu. Bērni tirdziņa laikā varēs piedalīties radošajā darbnīcā, ādas jostu meistara Andra Mihaiļska vadībā izgatavojot savu atslēgu piekariņu.
Uzzini vairāk

 

Karogu brauciens un Latvijas karoga izveide


Ja ikdienā pārvietojies ar mašīnu, pievienojies "AUDI Latvija" organizētajam pasākumam - braucot pa konkrētu maršrutu ar pie logiem piestiprinātiem Latvijas karodziņiem, varēsi izjust īpašu vienotību un pagodināt mūsu valsti oriģinālā un neparastā veidā.
Uzzini vairāk

"PARUNĀSIM" iepazīšanās vakars


Ja vēl neesi atradis otru pusīti, ar kuru kopā piedzīvot simtgades skaistākos mirkļus, 13. novembrī dodies uz Vecrīgas romantiskāko kafejnīcu "Parunāsim. Kafe’teeka." un piedalies unikālā iepazīšanās projektā - pie galda sēdēs nepazīstami cilvēki, lai viens par otru veiktu minējumus, iepriekš nepārminjot ne vārda.

Uzzini vairāk

Simtgades salsas un bačatas deju ballīte


Argentīnas tango studija "El Abrazo" Latvijas simtgadi aicina sagaidīt karstasinīgos ritmos, 18. novembra vakaru pavadot ugunīgajā "Salsa & Bachata Party". Tevi sagaida kārtīgs deju sošals - tas nozīmē, ka nav svarīgi, cik labi proti dejot, galvenais - ka proti ballēties!
Uzzini vairāk

Simtgades klubu nakts visā Latvijā


Jau otro gadu Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja turpina aizsākto tradīciju un 18. novembrī aicina klubus un izklaides vietas atstaņot tikai pašmāju mūziku. Nosvinēt Latvijas dzimšanas dienas ballīti un dejot visiem pazīstamu dziesmu ritmos līdz pat pašai rīta gaismai būs iespējams 78 vietās visā Latvijā un pat ārpus tās robežām.
Uzzini vairāk

"Tallink" pasākumu cikls "Svini Latviju"

Dodies svētku kruīzā ar kuģi Romantika vai Izabelle, baudot dažādas Latvijas simtgadei veltītas izklaides programmas - 15. novembra kruīzā ar savu solo programmu "Vienaldzības" uz kuģa skatuves uzstāsies pazīstamā dziedātāja Agnese Rakovska, 16. novembrī par jautrību gadās Virtuves Kabarē apvienība "Gapoljeri", savukārt, ja kruīzā dosies 17. novembrī, varēsi piedalīties īpašā ekskursijā pa Stokholmu, iepazīstot vietas, kurām ir vēsturiska saistība ar Latviju.
Uzzini vairāk

"LIDO" dejojošās egles atklāšana


Atpūtas centra "LIDO" apmeklētājus katru ziemu priecē krāšņa eglīte, un arī šis gads nebūs izņēmums - kā īpašs veltījums Latvijas valsts simtgadei, etnomūzikas grupas "Tautumeitas" pavadībā 16. novembrī tiks atklāta dejojošā Ziemassvētku egle.
Uzzini vairāk

"Studio X - high eXperience by MyFitness" patriotiskais treniņš


Aktīvu treniņu un superīgu ballīti 16. novembrī rīko sporta klubs "MyFitness" - enerģisks un pozitīvām emocijām bagāts piektdienas vakars garantēts! Dodoties uz treniņu, jāievēro valsts svētkiem atbilstošs dreskods - sarkanbaltsarkans, turklāt katrs, kurš apģērba izvēlē būs pieturējies pie minētajām krāsām, saņems patīkamu pārsteigumu.
Uzzini vairāk

Izskrien Latviju pasaulē


Gan Latvijā, gan citviet pasaulē Latvijas Institūts un biedrība "VSK Noskrien" aicina ikvienu nostaigāt, izskriet, izbraukt ar velosipēdu vai pat izpeldēt Latvijas kontūru, vadoties pēc iepriekš sagatavotiem maršrutiem un pēcāk daloties ar savu veikumu sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju.

Uzzini vairāk

Simtgades loterija


Īpašā "Simtgades loterija" ir līdz šim ievērīgākais momentloterijas projekts "Latvijas Loto" vēsturē - laimestu fonds ir 65% no loterijas kopējās vērtības, savukārt 1 no 4 laimīgajiem jau ir ieguvis grandiozo 100 000 eiro balvu. Daļa no loterijas ienākumiem tiem novirzīta labdarībai - Latvijas vidusskolu labāko absolventu stipendijām.
Uzzini vairāk

Apsveikums Latvijai Morzes kodā


"VAS Elektroniskie sakari" aicina piedalīties unikālā projektā, kurā katram ir iespēja savu apsveikumu Latvijai pārvērst šifrētās Morzes ābeces skaņās, palīdzot uzstādīt rekordu un atbalstot labdarības projektu, kurā katri 10 apsveikumi pārtop par kūciņu, ko labākie Latvijas konditori gatavos un dāvās bērniem, kuri uzturas bērnunamos.
Uzzini vairāk

Gaišus, sirsnīgus un piedzīvojumiem bagātus Latvijas svētkus vēlot,
Tavs "Pērkam Kopā"