Kur doties brīvdienās: 4 izdevīgi ceļojumi vasaras izskaņai

Pavisam nemanot jau atkal klāt augusts – laiks, kad stārķi pošas uz siltajām zemēm, daba pēc krāšņā ziedēšanas laika steidz dāvāt bagātīgus augļus un mēs, te maķenīt noskumuši, te cerību pilni, gatavojamies no jauna ieskatīties zelta rudens mirdzošajās acīs. Tomēr tas nenozīmē, ka piedzīvojumiem pienācis gals – nosvini vasaras beigas, uzdāvinot sev un mīļajiem ceļojumu ar autobusu uz kādu no četriem lieliskiem galamērķiem!

Lietuva: ziedu festivāls Pakrojas muižā

Kad: 10. vai 31. augusts
Budžets vienai personai: ~45 € + personīgie tēriņi

Vietā, kur aizvadītajā gadā norisinājās iespaidīgais Ķīnas laternu festivāls, Pakrojas muižā, šogad atklāts ne mazāk elpu aizraujošais “Sapnis vasaras naktī” – ziedu skulptūru festivāls, kas radīts, iedvesmojoties no Viljama Šekspīra lugas. Majestātiskajā muižas kompleksā, kas sastāv no 26 ēkām, svētku laikā iespējams nevien baudīt krāšņas ziedu kompozīcijas, bet arī ļauties 19. gadsimta šarmam, piedaloties parfīma darbnīcā, atklājot mīlas ekstrakta tapšanas noslēpumus, pošoties greznos tērpos, apskatot seno spēkratu izstādi un izstaigājot moku kambari.

Lai arī viesošanās Pakrojas muižā ir brauciena centrālais notikums, papildus tam ekskursijas laikā varēsi apmeklēt Krustu kalnu – vietu, kur jau simtiem gadu cilvēki dodas gūt cerību un ticību brīnumiem. Šobrīd kalnā rotājas vairāk nekā 200 000 krustiņu, tostarp daži no tiem veidoti pat no vienkāršiem koku zariem, zīmuļiem un citiem ne tik ierastiem materiāliem – dodoties turp, katram ir iespēja krājumam pievienot arī savu, ticot, ka ikviena lūgšana tiek sadzirdēta.

Arī Šauļi jeb tā dēvētā Saules pilsēta ir apskates vērta – brīvo laiku pilsētā iespējams pavadīt šokolādes muzejā, kas iekārtots konfekšu fabrikas “Rūta” vēsturiskajā ēkā, vai Lietuvas senākajā aptiekā “Valerijonas”, baudot gardu tēju, kas pagatavota pēc noslēpumainām receptēm.

Braucienu uz Lietuvu iegādājies ŠEIT! 

Somija: atpūta Helsinkos kopā ar bērniem

Kad: 17.-18. augusts
Budžets vienai personai: ~110 € pieaugušajiem, ~85 € bērniem + personīgie tēriņi

Piedzīvojumiem bagātu nedēļas nogali kopā ar bērniem iespējams pavadīt Helsinkos, Somijas galvaspilsētā, kur patiesu dzīvesprieku var baudīt kā liels, tā mazs. Ceļojums sākas ar naksnīgu pārbraucienu uz Tallinu, lai jau rīta agrumā kāptu uz prāmja un dotos pretim brīnišķīgai dienai – tomēr svarīgi izvērtēt, vai mazajiem ziķeriem nakts autobusā nebūs par grūtu.

Kad garais ceļš pievarēts, laiks jautrībai – ekskursija sākas ar Somijas zinātnes centra HEUREKA apmeklējumu, kas pavisam neatpaliek no visiem zināmā AHHAA centra Igaunijā. Muzejā iespējams aktīvi līdzdarboties, pārbaudot dažādus fizikas likumus un veicot laboratoriskus eksperimentus, apmeklēt planetāriju, vērot ilūzijas un ļauties vēl citiem pārsteigumiem, kas arīdzan pieaugušo acīm liks iemirdzēties rotaļīgā priekā.

Pēc zinātnes centra apmeklējuma atpūta turpinās ūdens atrakciju parkā “Flamingo” – bērniem īpašu sajūsmu raisīs ūdens slidkalniņi, tuneļi un citas izklaides, kamēr vecāki varēs laiskoties pirtīs, džakuzī un neparastā baseinā, kurā iespējams apgulties un baudīt maigu burbulīšu masāžu. Tāpat blakus atpūtas zonai atrodas kafejnīca – tajā noteikti jānogaršo izslavētie hotdogi, kas tiek gatavoti uz vietas no izmeklētām sastāvdaļām.

Ja uz zinātnes centru vai ūdens atrakciju parku braukt nav luste, Helsinkos arī patstāvīgi iespējams pavadīt lielisku dienu. Ievērības cienīga vieta, kur baudīt autentisku somu kultūru, ir Kauppatori jeb tirgus laukums. Tas atrodas krastmalā, aicinot ikvienu mieloties ar uz vietas pagatavotu nacionālo ēdienu kaala – zivīm, kas saceptas kopā ar kartupeļiem, un, protams, iegādāties dažādus gardumus un suvenīrus.

Braucienu uz Helsinkiem iegādājies ŠEIT!

Igaunija: SPA atpūta Sāremā

Kad: 7.-8. septembris
Budžets vienai personai: ~93 € + personīgie tēriņi

Ja ilgojies pēc relaksējošas atpūtas vienatnē vai kopā ar otru pusīti, divu dienu brauciens uz Sāremā būs vislabākā izvēle. Skaistā sala, kurā saglabājušās gadsimtiem senas kultūrvēsturiskās vērtības, atklāj burvīgas dabas ainavas un arhitektūru, kas rada perfektu vidi romantiskām brīvdienām.

Rītu iesākot ar braucienu uz Virtsu ostu Igaunijā, ceļš turpināsies ar prāmi, pārceļoties uz nelielo Muhu salu, kur pēcāk pa jūras šaurumu kuģis iebrauc Sāmsalā. Kā pirmo apskates objektu ekskursija piedāvā noslēpumaino Kāli krāteri – folklora vēsta, ka tas izveidojies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad vietā, kur agrāk bijusi pils, nokritis meteorīts.

Kuresārē, Sāmsalas vienīgajā pilsētiņā, kas tulkojumā no igauņu valodas nozīmē dzērvju sala, atrodas salas lielākais lepnums – Ārensburgas bīskapa pils. Tas ir vienīgais cietoksnis Baltijā, kas līdz pat mūsdienām saglabājies bez ievērojamiem rekonstrukcijas darbiem, piešķirot vietai vēsturisku burvību. Un kas gan var būt romantiskāks par pastaigu pa gleznainās vecpilsētas šaurajām ieliņām? Kuresāres iedzīvotāji ir kaislīgi kafijas baudītāji, tādēļ noteikti ir vērts iegriezties kādā no nelielajām kafejnīcām, aromātiskajam dzērienam klāt piekožot nacionālo desertu – svaigi ceptu ābolmaizi.

Ja reiz runājam par relaksējošu atpūtu, tieši Kuresāre ir vieta ar vislielāko SPA blīvumu visā pasaulē – šeit uz katriem desmit iedzīvotājiem ir viens SPA atpūtas centrs. Pēc pozitīvām emocijām bagātas dienas ceļojumā iekļauta nakšņošana viesnīcā, kas atrodas piejūras promenādē, ļaujot izbaudīt pasakainu skatu no viesnīcas numuriņa, kā arī veldzējošu atpūtu viesnīcas SPA centrā – pirtiņās un baseinos.

Arī otrā ceļojuma diena būs interesanta un piepildīta – tiks apskatīts Sāmsalas vējdzirnavu parks ar piecām dzirnavām, varenās Pangas klintis un arhaiskā Karjas Katrīnas baznīca, savukārt mājupceļā kā ķirsītis uz putukrējuma būs ekskursija vienmēr dzīvespriecīgajā Pērnavā.

Braucienu uz Sāmsalu iegādājies ŠEIT!

Krievija: kaimiņvalsts spožākās pērles

Kad: 5.-9. septembris
Budžets vienai personai: ~250 € + personīgie tēriņi

Krievija, platības ziņā lielākā valsts visā pasaulē, patiešām var lepoties ar simtiem, pat tūkstošiem skaistu apskates vietu. Šeit neaizmirstamus iespaidus iespējams gūt jebkurā gadalaikā, taču tieši vasarā buvīgās pilsētas, Sanktpēterburga, Pleskava un Karēlija, atmirdz visā to krāšņumā.

Jau pirmajā ceļojuma dienā viesosies dzjenieku un mākslinieku apjūsmotajā Pleskavā – pilsētā, kurā ap 12. gadsimtu uzplauka ikonu un fresku māksla, savukārt otro dienu pavadīsi Sanktpēterburgā, apmeklējot ievērojamākās pilsētas vietas. Katedrāles, pilis un cietokšņi – teju it viss izstaro greznību un dižciltību, kas cauri gadsimtiem ritējusi diženās kaimiņvalsts dzīslās. Lai paraudzītos uz pilsētas slavenajām vietām no cita skatu punkta, iespējams izbraukt ar kuģīti pa Sanktpēterburgas kanālu.

Fascinējoši arhitektūras pieminekļi pavisam noteikti ir Krievijas vērtīgākās pērles, taču arī daba zemi lutinājusi ar elpu aizraujošiem skatiem. Tohmaiokas ūdenskritumi ir patiesi skaists kinematogrāfijas objekts – šeit uzņemtas ainas vairākām slavenām filmām, piemēram, “Bet rītausmas šeit klusas”, savukārt unikālais kalnu parks Ruskeala pārsteigs ar baltu marmora kausu, kurā rotājas kristāldzidrs ūdens.

Un kas gan būtu viesošanās Krievijā bez īsta un kreptīga degvīna, ko uzņemt uz krūts dienu pirms došanās mājās? Karēlijas degvīnu un balzamu degustācija iekustinās lustīgam vakaram, ko pavadīt baudot kolorīto pilsētas naktsdzīvi.

Braucienu uz Krieviju iegādājies ŠEIT!

Lai svarīgāk par lietām krāt brīnišķīgus mirkļus,
Tavs Pērkam Kopā