Pārmaiņas Tavā skapī: kur nodot lietotu apģērbu un papildināt jaunās sezonas garderobi

Atceros, ka reiz lasīju kādu joku: “Kas skapī par troksni? Ai, tur džinsi no modes iziet!” (Neveikli smiekli…) Lai cik ļoti to negribētos atzīt, mūsu mīļo vasaru jau steidz nomainīt zelta lapās tērpts rudens, kas nozīmē, ka šādas, tādas pārmaiņas būs nepieciešams ieviest arī savā garderobē. Esam apkopojuši visu par un ap to, ko iesākt ar drēbēm, kuras savu laiku jau nokalpojušas, kur iegādāties apģērbu un aksesuārus jaunajai sezonai, kā sarīkot jestru andelēšanās ballīti kopā ar draudzenēm un vēl daudzas citas idejas, iespējams, sievišķīgākajā rakstā Pērkam Kopā bloga vēsturē – iekārtojies ērti un iedvesmojies lupatošanās priekam!

Ko darīt ar lietotām, bet labām mantām

Katra jauna sezona paver iespēju pārskatīt savu skapi, lai lietām, kuras kļuvušas par mazu (jā, mēs zinām stāstu paglabāšu šo vēl desmit gadus – uzvilkšu, kad notievēšu…), nepiestāv, ir apnikušas vai nopirktas tādēļ, ka atlaidīte taču, dāvātu otru elpu kāda cita rokās. Atvēli laiku tam, lai atbrīvotu telpu kam jaunam, un tā vietā, lai nevajadzīgo apģērbu aizsūtītu uz Getliņiem, nodod to kādam, kam tas patiešām nepieciešams!

Labdarības platforma “Otrā elpa”

Vai vari aptvert, ka Tevis dāvāts apģērbs sniedz iespēju dzīvot kādam bērniņam, kuram nepieciešama orgānu transplantācija? Labdarības organizācija “Otrā elpa” aicina ziedot apģērbus, apavus un aksesuārus, kā arī citas ikdienas preces, kuras pēcāk tiek izmantotas cildenam mērķim – daļa no tām nonāk pie cilvēkiem patversmēs, bērnunamos, sociālās palīdzības centros un citviet, savukārt otra daļa tiek pārdota veikalos, ienākumus novirzot Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai.

Kur un kā iespējams ziedot:

 • Veikalos “Otrā elpa” Rīgā (Marijas iela 8, Stabu iela 35, Bruņinieku iela 72a) vai Liepājā (Graudu iela 31);
 • “Otrā elpa” ziedojumu kastēs TC “Alfa” (daudzstāvu stāvvietas 2. stāvā, pie ieejas) vai TC “Mols” (veikala iekštelpās pretī Rimi kasēm).

www.otraelpa.lv.

Biedrība “Tuvu”

Ienākot labdarības veikalā “Tuvu”, katrs jūtas īpašs un gaidīts – šī ir vieta, kurā brīnums sāk savu ceļu pretim tam, kurš to visvairāk gaida. Līdzīgi kā “Otrā elpa”, arī “Tuvu” iespējams ziedot dažādas mantas, nodošanas brīdī izvēloties, vai tās tiks dāvātas trūcīgajiem vai izliktas pārdošanā, nopelnītos līdzekļus ieguldot dažādos labdarības projektos. Arī tad, ja Tavā skapī nav nekas, ko vēlies atdot – piekāp mājīgajā veikaliņā un iegādājies ko jaunu, vienlaikus paveicot vērtīgu sirdsdarbu!

Kā atbalstīt:

 • Biedrības “Tuvu” labdarības veikali Rīgā (A. Čaka ielā 71) un Jelgavā (Pasta ielā 51);
 • Ja vēlies sarīkot skaistus svētkus, izvēlies Branku Brančotavu – biedrības izveidotu svinību vietu ar unikālu interjeru, no kuras visa gūtā peļņa tiek novirzīta labdarības projektiem.

www.biedribatuvu.lv

“Dari Labu!” ziedojumu konteineri

Nodot sava skapja krājumus un darīt labu ir tikpat vienkārši, cik doties uz veikalu pēc piena – šobrīd pie un iekš lielākajiem iepirkšanās centriem ir uzstādīti ziedojumu konteineri, kuros jebkurā diennakts laikā (vai, ja konteineris novietots iekšā, veikala darba laikā) vari nogādāt apģērbu un apavus labā stāvoklī, kas nonāks pie grūtībās nonākušiem cilvēkiem visā Latvijā. Konteineru sarakstu vari apskatīt ŠEIT.

Atrodi savu mantu ziedošanas punktu

Visā Latvijā apģērbus, apavus, traukus, grāmatas, rotaļlietas un citas lietas iespējams ziedot kopumā 75 mantu nodošanas punktos – tie ir dažādi krīzes centri un atbalsta fondi daudzbērnu ģimenēm, trūcīgajiem, ugunsgrēkos cietušajiem, kā arī citiem, kuriem ļoti nepieciešama prakstiska palīdzība. Atrodi sev tuvāko punktu ŠEIT!

Dāvā apģērbam otru dzīvi

Ja vēlies samazināt atkritumu daudzumu un rūpēties par dabu, nevajadzīgo apģērbu un tekstilpreces iespējams nodot otrreizējai pārstrādei. Atšķirībā no labdarības, kur ziedotajām mantām noteikti jābūt labā stāvoklī un bez defektiem, pārstrādei vari nodot kaut tikai zeķes, kuras pazaudējušas pārīti, vai vecos, izbalējušos aizkarus. Tekstilpreces pārstrādā auduma šķiedrās, no kurām tiek darināti ilgtspējīgi materiāli un pēc tam – atbildīgi ražoti apģērbi.

Kur nodot apģērbu un citas preces:

 • Nodod maisiņu ar sev nevajadzīgiem apģērbiem un tekstilizstrādājumiem TC “Galleria Riga” veikalā “H&M”, pretim saņemot 10% atlaižu kuponu vienas preces iegādei!
 • Nevajadzīgo makulatūru, tostarp grāmatas, iespējams nodot ŠEIT (P.S. Ievadot nododamās makulatūras svaru, uzzināsi, cik šādā veidā izglābti koki).
 • Nolietoto elektrotehniku un sadzīves iekārtas pieņem nodošanas punktos pie TC “Alfa”, TC “Spice” un TC “Mols”.

Apģērbu pārdošana internetā

Vēl viens iemesls, lai ar entuziasmu ķertos klāt skapja revīzijai, ir iespēja par to, kas pašai vairs nepatīk, nopelnīt kādu kapeiku un iegādāties ko sen kārotu – turklāt reizēm tā kapeika nemaz nav tik maza. Papildus mūsu pašu populārākajām pārdošanas vietnēm esam apkopojuši arī interesantus ārzemju saitus, kuros notirgot nevien vienkārši nevajadzīgu apģērbu, apavus un aksesuārus, bet arī dārgumus no vecmāmiņas pūra lādes, par kurām citi sava stila vārdā gatavi maksāt bargu naudu. Galvenais izveidot piedāvājumu, kas piesien aci – kvalitatīvas fotogrāfijas, pārdomāts apraksts un, protams, piemērota cena, lai Tavs bizītis ietu uz urrā!

Dāmu paradīze Andele Mandele

Trendīgajā vietnē “Andele Mandele” ik dienas notiek pērļu medības – 24 stundu laikā tiek pārdoti vairāki tūkstoši dažādu preču, sākot ar Gucci somiņām un beidzot ar bērnu autiņbiksītēm. Princips pavisam vienkāršs – ieskaiti savā virtuālajā maciņā naudu, izveido piedāvājumu un publicē to par dažiem centiem. Veido veiksmīgu komunikāciju, iegādāto pirkumu iesaiņo ar pievienoto vērtību un skaties, kā atsauksmju zvaigznītes līdz ar konta ciparu lec debesu augstumos!

www.andelemandele.lv

Izdevīgi, ērti un droši – AtverSkapi

Tavs apģērbs, apavi un aksesuāri iznāk no skapja dziļumiem un iegūst jaunu dzīvi – lai atkal mirdzētu, priecētu un sasildītu! Pirkšanas un pārdošanas platformā “AtverSkapi” pieejamas tematiskas kolekcijas, piemēram, mass market fashion līdz 10 €, kurās atlasīti labākie piedāvājumi konkrētajā kategorijā. Lai varētu ievietot sludinājumu, jāmaksā simboliska mēneša dalības maksa, taču bezrūpīga tirgošanās ar iespēju nopelnīt kļūs par bezrūpīgu izklaidi drēgnajiem rudens vakariem.

www.atverskapi.lv

Profesionāla pārdošana ar Swap.com

Ja lietotu apģērbu tirgošana Tevi aizķērusi tik tālu, ka vēlies ar to sākt nodarboties profesionāli, izmēģini Swap.com. Lai Tavas preces nonāktu pārdošanā, tām būs jāiziet kvalitātes kontrole – izvēlētos apģērbus, apavus un aksesuārus jānosūta uz uzņēmuma ofisu, kur tie tiek izvērtēti un, ja preču kvalitāte atbilst standartam, viss, kas Tev jādara, ir jāgaida naudiņa ripojam kontā! Preču fotogrāfēšanu, aprakstus un daudzas citas ar pārdošanu saistītas lietas uzņemas pats Swap.

www,swap.com

Depop.com – atklāj unikālu stila pasauli

“Tas ira stiiiiiiiiiiils,” skandināja Ozols, un arī mēs ticam, ka apģērbs ir kas vairāk par plikumu piesegšanu – ar to varam izpaust savu personību un radošo garu. Aplikācija Depop ir vieta, kur satiekas cilvēki, kuriem mode nav sveša – te iespējams atrast kā jaunākos snīkerus, tā visvisādus vintāžas labumus, lai radītu savu neatkārotajamo tēlu. Arī tad, ja nevēlies pirkt vai pārdot, aplikācija ir lieliska vietne, kur rast iedvesmu vai vienkārši laiski pavadīt laiku globālā modes komūnā.

www.depop.com

Kur papildināt jaunās sezonas garderobi

Kad nevajadzīgās mantas tikušas pie otras elpas, svaiga gaisa malkam laiks ienākt arī Tavā patukšotajā skapī. Protams, vienmēr pastāv iespēja doties uz kādu no lielajiem tirdzniecības centriem un iegādāties apģērbu, kuram līdzīgu sastapsi teju katram otrajam garāmgājējam, taču šoreiz vēlamies atklāt jaunus iepirkšanās apvāršņus, lai Tu šajā rudenī atrastu savas sulīgās stila odziņas! Arī iepriekš minētās vietas vari izmantot ne tikai pārdošanai, bet sev tīkamu lietu iegādei.

Second-hand veikali jeb vecās, labās humpalas

Lietotu apģērbu veikali, tautā mīļi saukti par humpīšiem, jau sen kā nav mazas, smirdīgas bodītes. Daudzi no tiem var lepoties ar plašām, skaistām telpām un tik pat plašu piedāvājumu dažādām gaumēm, turklāt patiešām labu apģērbu iespējams iegādāties par sapratīgu cenu. Lai arī par humpalu paradīzi var uzskatīt Rīgas centru, jo tajā lietotu apģērbu veikali sastopami teju uz katra stūra, pa kādai lupatu bodītei noteikti atradīsi arī savā pilsētā. Te saraksts ar, mūsuprāt, foršākajiem second-hand veikaliem Rīgā:

 • Šikais “Kilomax”: hupmalu hierarhijā šis noteikti ieņem augstāko pozīciju. Veikalos pieejami mazlietoti apģērbi uz svara, piedāvājums tiek atjaunots 2 reizes mēnesī, savukārt preču cena – ar katru dienu samazināta. Visas veikalu adreses vari atrast ŠEIT, taču noteikti iesakām iegriezties “Kilomax” Kr. Barona ielā 29 – tur varēsi iegādāties jaunu apģērbu ar visām birkām par lietotu apģērbu cenu;
 • Pakāpienu zemāk ierindojas “Humana”: iespējams, šeit nāksies mazliet parakņāties, lai atrastu pērli, taču tas būs tā vērts. Vēl lielāku humpalu burvību notver “Humana Vintage” veikalos – atgriežoties pāris dekādes senā pagātnē, varēsi iegādāties kā autentisku disko stila kleitu, tā 90. gados aktuālās krokodīlenes. Veikalu saraksts ŠEIT;
 • “Econom City”, “Timberlit”, “Moda Maks”, “R.D.A.” – iemet aci arī šajos brīnumos, katram no tiem piemīt savs šarms. Džinses ar push up efektu par 1 eiro? Jā, lūdzu!
 • Feinas lietotas drēbes iespējams iegādāties arī pa taisno no citiem cilvēkiem – populārajā aplikācijā Instagram pieejami dažādi konti, kuros dāmas izpārdo savu skapja saturu. Viss, kas jādara – meklētājā ieraksti dažādus ar pārdošanu saistītus haštagus (#)!

Izmēģini iepirkšanos internetā

Pilnīgi pretēja apzinīgai apģērba darināšanai pie šuvēja mēdz būt iepirkšanās internetā – bez pamatīgas paškontroles reizēm grūti apstāties, lai kurjeram, stiepjot augšup Tavu pasūtījumu, mugurā neiemestos krika. Taču jautājums nav kāpēc, bet gan kāpēc ne, tādēļ atkorķē vīnu, fonā uzliec savu mīļāko mūziku un ļaujies nesteidzīgam iepirkšanās priekam, ķemmējot savus iecienītākos interneta veikalus! Lai arī apģērbu iegādei internetā ir savi mīnusi, piemēram, tā dzeltenā kleita uz metrs astoņdesmit modeles izskatījas daudz labāk nekā uz manis, lielākā daļa veikalu piedāvā iespēju preces atgriezt un naudu ieripināt atpakaļ Tavā kontā, tādēļ, ja kas patīk, ķer ciet, pārvērt savas mājas par pielaiošanas kabīni un bez sirdsapziņas pārmetumiem paturi vien to, kas Tev, mugurā esot, liek nodomāt johaidi, kas šī par seksīgu mamasitu!

Pērkam Kopā sadaļa “Apģērbi un aksesuāri”

Rakstot par iepirkšanos internetā, būtu grēks nepieminēt pašiem sevi, jo nu, būsim godīgi – te var atrast daudz feinu lietu par tiešām zemām cenām. Apģērbu un aksesuāru sadaļā esam pievienojuši gan oriģinālus Latvijā darinātus apģērbus un aksesuārus, gan dažādas ikdienā noderīgas preces, piemēram, zeķes un zeķbikses, rudens un ziemas sezonai aktuālo termoveļu, mīkstus kokvilnas apakškrekliņus un vēl daudz ko citu. Šobrīd aktuāli:

Šķietami aizgājusi vērtība – šuvēji

Kvalitāte pārspēj kvantitāti – labāk iegādāties dažus, taču ilgtspējīgus un savstarpēji sakombinējamus apģērbus, nekā dzīvot ar pilnu skapi man nav ko vilkt. Vai vari iedomāties, ka vēl salīdzinoši nesenā pagātnē vienīgais veids, kā tikt pie kārotās kleitas, bija doties pie skrodera? Patiesībā tas ir vesels notikums – izdomāt fasonu, meklēt audumu, iet uz pielaikošanām un redzēt, kā piegrieztnes pārtop perfekti pieguļošos svārkos vai bikškostīmā, turklāt tādā, kā nevienam. Pie šuvēja darinātam apģērbam ir pavisam cits šarms un vērtība – interneta dzīlēs iespējams atrast gan privātpersonas, kas piedāvā individuālus pakalpojumus, gan uzņēmumus, kuri piedāvājā jau gatavus, ar rokām darinātus apģērbus.

Andelēšanās kopā ar labākajām draudzenēm

Lielisks iemesls, lai visas draudzenes beidzot sanāktu vienkopus – ūtrupe un plezīrs! Te variācijas ir patiešām daudzas – varat ieplānot reizi nedēļā doties viena pie otras ciemos, lai kopīgi pārskatītu skapja saturu un, gluži kā pārvērtību šovos, demonstratīvi ielidinātu draudzenes vecās pļūtes sarkanajā grozā, pie reizes viņai nevajadzīgo savācot sev, vai tik pat labi noīrēt kādu atmosfērīgu vietu, pasūtīt dekorācijas, mieloties ar izmeklētiem gardumiem un moēē, izpļāpāt sausu muti un mainīties ar līdzpaņemtajām drēbēm, kas skaisti izkārtotas uz mīkstiem samta pakarināmajiem. Izcili, ja visam pa vidu vēl varat iepīt kādu sievišķīgu meistarklasi – varbūt kāda no draudzenēm prot pērļot vai izcili orientējas skaistumkopšanas pasaulē? Ļaujieties fantāzijai un sarīkojiet sev neaizmirstamus svētkus!

Vai iedvesmojām Tevi pārmaiņām garderobē un priekpilnākam rudenim? Te vēl dažas idejas no Pērkam Kopā komandas:

 • Lai veiktu profesionālu skapja revīziju un iegādātos apģērbu, kas izceļ Tavu skaistumu, izvēlies stilista pakalpojumus. Piemēram, Unastyle studijā pieejamas dažādas iespējas – krāsu analīze, figūras koriģēšana ar apģērbu, garderobes veidošana un iepirkšanās kopā ar profesionālu pavadoni, kā arī paštēla veidošanas kursi. Velti rudeni sevis pilnveidošanai un kļūsti par savu izskatu pārliecināta sieviete!
 • Tumšajiem rudens vakariem piestāv silts pleds, kakao un kāda laba filma – vieglam humoram iesakām The Devil Wears Prada (2006), Confessions of a Shopaholic (2009) vai ikonisko Sex and the City (2008 un 2010).
 • Ja vēlies vairāk ienirt modes pasaulē un apgūt aizraujošu hobiju, kas, iespējams, varētu pārtapt arī par Tavu jauno ikdienas nodarbošanos, izmēģini Milan Fashion Campus online kursus – būs gan interesanti, gan noderīgi, turklāt pēc kursu beigšanas saņemsi arī sertifikātu. Vārties pa gultu Pepco pidžamā, jūties kā Milānas modes namā. Done deal.
 • Arī mati ir daļa no Tava tēla – ieskaties spogulī, varbūt vērts steigt pretim rudenim ar izteiksmīgām pārmaiņām matu sakārtojumā? Salons “Mon Amour” piedāvā matu griešanu, krāsošanu un keratīna masku ar 50% atlaidi – meklē ŠEIT!
 • Kartona lelles ar papīra kleitām vai virtuālu leļļu ģērbšana interneta spēlītēs – mēs visas kādreiz esam to darījušas. Notver bērnības dienu prieku mūsdienīgā izpildījumā – lejuplādējot kādu no aplikācijām, kurās iespējams pievienot un menedžēt savus apģērbus, vakara ballītei outfitu varēsi saplānot kaut graužot pusdienu pārtraukuma sendviču.
 • Lai vieglāk orientētos savā skapī un katrai lietiņai atrastu savu vietu, iedvesmojies kārtībai kopā ar @dana.ar.kasti .
 • Rudens ir piemērotākais gadalaiks, lai eksperimentētu ar dažādiem aksesuāriem – idejas, kā skaisti sasiet lakatu, uzlikt jostu, piemeklēt tēlam atbilstošu cepuri un vēl daudz ko citu, smelies Pinterest .
 • Izmanto savu apģērbu ilgtspējīgi – skaisto vasaras kleitu iespējams pāršūt par moderniem rudens svārkiem, savukārt drēbes, kas vairs nav lietojamas, pārvērt par saimniecībā noderīgām lupatiņām putekļu slaucīšanai vai grīdu mazgāšānai.

Neskumt par aizgājušo vasaru, bet prieku par jaunu sākumu vēlot, 
Tavs Pērkam Kopā