“Pērkam Kopā” 8. jubilejas svētku atskats: tā mēs dzīvojam, tā mēs svinam

Ja seko līdzi “Pērkam Kopā” ikdienai, būsi pamanījis, ka mēs patiešām esam par to, lai katra diena tiktu nodzīvota ar pilnu krūti un smaidu līdz ausīm. Mēs no sirds ticam, ka visu meklētā laimes atslēdziņa, kas ver durvis panākumiem un dzīvespriekam, atrodas tepat, degungalā – tās ir mīlestības un cieņas pilnas attiecības ar cilvēkiem mums līdzās! Lai arī mūsu komanda regulāri sanāk kopā, lai uzsistu kādu klačiņu, garšīgi panašķotos, nodotos radošām aktivitātēm vai izsmietu tukšu muti, spēlējot mēmo šovu, katru gadu jau par tradīciju kļuvusi “Pērkam Kopā” jubilejas spēle, kurā ar simtiem mūsu lielisko draugu iepazīstamies dzīvē un kārtīgi nododam pa bungām neaizmirstamā ballītē. Kā mums gāja šogad? JESTRI!

Reģistrēšānās spēlei

Tu ieej “Pērkam Kopā” mājas lapā, lai iegādātos kādu gultas veļas komplektu vai stilīgu krekliņu par tik zemu cenu, kā vēl nekur nav redzēts, un Tevi pāršalc šokējoša vēsts: “GALVENĀ BALVA – CEĻOJUMS UZ KRĒTU!” Acis kvadrātā, sirds sitas straujāk… Labi, labi – pārāk dramatiski, mēs sapratām! Tomēr konfetī lietū tērptais aicinājums piedalīties aizraujošā orientēšanās spēlē un tik grandiozas dāvanas izlozē uzrunāja 552 komandas ar vairāk kā 1000 dalībniekiem, kuri meta pie malas visus savus ikdienības plānus, lai dotos jautrā avantūrā un, kas to lai zina, varbūt pavisam drīz gozētos karstajā Krētas saulē.

Spēles norise

“Kam nav draudziņa, tas ar cisu maisu…” zaļumballēs dziedam līdzi latviešu iemīļotajai dziesmai. Bet, kam ir draudziņš, tas ņem to pie rokas un spēlē jubilejas spēli! Te nu bija grūtākais uzdevums – atrast kādu pietiekami gudru, atjautīgu, pievilcīgu… Joks! Komandas, kuru sastāvu veidoja 2 cilvēki, vienoja izcila saderība, sākot no mīlas ieskautiem burundukiem līdz pat Dārtam Veideram un viņa uzticamajam Stormtrūperam. Kad pārinieks bija atrasts, komandas nosaukums izdomāts un pēdējie reģistrācijas klikšķi veikti, pienāca laiks uzvilkt savu supervaroņa tērpu un, fonā skanot Eye of the tiger, doties iekarot 27 orientēšanās punktus dažādos Rīgas stūros. Katrā no tiem dalībnieki veica kādu noslēpumainu misiju, objekta vietā uzņemot fotogrāfiju, kas apliecinātu, ka viņi no tās izkļuvuši dzīvi… Jā, atkal jokojamies! Punktos komandām gan bija jāveic noteikti uzdevumi un jāatbild uz iepriekš sagatavotiem jautājumiem, taču uzņemtās fotogrāfijas kalpoja kā pierādījums tam, ka spēles noteikumi izpildīti pa godīgo.

Svētkus gaidot

No drosmīgajiem cīnītājiem, kuri bija izgājuši 27 orientēšanās punktus, tieši 100 komandas uz visiem jautājumiem atbildēja ne reizi nekļūdoties, tādējādi par vienu kārtīgu soli pietuvojoties iespējai laimēt piespiedu atvaļinājumu Krētā, kā arī saņemot uzaicinājumu uz spēles noslēguma pasākumu mājīgajā Vecrīgas klubā “9. Vilnis”. Taču kas tā būtu par “Pērkam Kopā” ballīti, ja uz to netiktu aicināti visi, kuri mums veltījuši savu laiku? Tādēļ pucēt danču kurpes un sagatavoties iespējai laimēt vēl citas vērtīgas balvas varēja ikkatra komanda, kura bija izgājusi visus punktus, neatkarīgi no pareizo atbilžu skaita. Vai nav lieliski?!

Spēles noslēguma pasākums

Lai arī aiz loga jau kādu laiku rotājas rudens, oktobra ceturtdienas pievakarē tauriņi lidinājās gan mūsu, gan spēles dalībnieku pakrūtēs. “Ē… Tie taču esam mēs! Un pie sienas!” bija dzirdama kāda sajūsmas pilnas balss, ieraugot savu komandu vienā no neskaitāmi daudzajiem dalībnieku attēliem, kurus, mājup ejot, bija iespējams paņemt sev līdzi kā piemiņu no šī gada foršākā (vai tad ne?!) pasākuma.

Kad laimīgā roka lapiņu ar savas komandas nosaukumu cēlajā galvenās balvas izlozes traukā bija metusi, ikviens varēja baudīt bezrūpīgo atmosfēru, cienāties ar mūsu lieldraugu “Laima” saldumiem un “Circle K” gardajām smalkmaizītēm, kā arī iemūžināt mirkli pie īpašās fotosienas.

Telpā bija jūtams patīkams satraukums, un jau pavisam drīz lielās svinības tika atklātas! Vai vēl kur citur esi redzējis, ka dzimšanas dienas dāvanas saņem ciemiņi, nevis jubilārs?! Tieši līdzcilvēku iepriecināšana mums, “Pērkam Kopā”, liek justies vislaimīgāk, tādēļ jau pašā ballītes sākumā vairākas komandas tika apdāvinātas ar mūsu sadarbības partneru sagatavotiem pārsteigumiem. Nominācijā “Oriģinālākā bilde” 2 lielas un ārkārtīgi gardas tortes no konditorejas “Sala” saņēma komanda TAtrip, savukārt relaksējošu SPA atpūtu, pateicoties “Vingruma klubs” simpātiju balvai, ieguva komanda Alfas klasika.

Lai pasākumam piemestu pa kādai dzirkstelītei, vairākas balvas tika izspēlētas uz vietas: dāvanu karti no multimediju izstādes “Future LIVE” saņēma tas spēlētājs, kurš vislabāk ar savu ķermeni spēja atdarināt uzņēmuma logotipu, savukārt kādam gājiens nokārtot dabiskās vajadzības izrādījās īpaši veiksmīgs, jo pārsteiguma balvu tika aicināts saņemt dalībnieks, kurš no tualetes tai pakaļ atskries visātrāk. Pateicoties mūsu sadarbības partneriem, kopumā tika apdāvinātas 26 komandas, turklāt katrai no tām arī “9. Vilnis” dāvāja savu pārsteigumu – 2 ieejas biļetes uz koncertu “Natalia Posnova: QUEEN RHAPSODY”.

Šī gada spēles noteikumi tika papildināti ar jaunu uzdevumu – dalībniekiem gan orientējoties, gan ierodoties spēles noslēguma pasākumā bija īpaši jāpiedomā pie komandas tēla, izvēloties oriģinālus tērpus vai aksesuārus. Ieraugot viņus, savā kosmosa kuģī atceļojušus no tāltālās galaktikas, mēs vairs nešaubījāmies par to, kurš saņems “The Words Of Latvian” dāvanu karti 100 eiro vērtībā – Atkal apmaldījušies jeb jau iepriekš minētie Zvaigžņu karu personāži pārsteidza mūs visus!

Tomēr arī ar to balvu dalīšana nebeidzās – ieraugot “Pērkam Kopā” jubilejas dāvanu maisu, Ziemassvētku vecītis nobālēja! Pārbaudot dalībnieku zināšanas un atjautību, “Prāta Spēles” viesus izklaidēja ar 30 dažādiem jautājumiem, kas tika sadalīti vairākās grūtības pakāpēs. Par katru pareizi atminētu jautājumu dalībnieks, kurš pirmais pacēla roku, dāvanā saņēma iespēju kopā ar vēl 5 saviem draugiem bez maksas piedalīties izklaidējošājā erudīcijas komandu spēlē, kas norisinās restorāna “Čarlstons” telpās. Kopējā “Prāta Spēles” balvu fonda vērtība pārsniedza 500 eiro – iespaidīgi!

Tuvojoties vakara kulminācijai, pirms visu gaidītā mirkļa ballītes viesus iepriecināja vēl kāds pārsteigums – ar muzikālu priekšnesumu uz skatuves uzstājās viena no latviešu romantiskākajām grupām – “Otra Puse” (būtu jūs redzējuši, kā iemirdzējās meiteņu acis!). No sirds dziedot līdzi iemīļotajām dziesmām un virpuļojot karstās dejās, beidzot bija pienācis brīdis galvenās balvas izlozei.

Laiks apstājās, čaboņa noklusa un, fanfāriem skanot, no lielā izlozes trauka tika izvilkta komanda ar nosaukumu RZ Team, kuras pārstāvji nu jau pavisam drīz baudīs debešķīgu atpūtu Grieķijas lielākajā un saulainākajā salā – Krētā! Pēc uzvaras komandas dalībnieki stāstīja, ka viņiem šajā vakarā esot bijusi ieplānota deju nodarbība, tomēr viņi lēmuši par labu dejām “9. Vilnī”, piebilstot: “Laiku spēlei veltījām, tāpēc jāatnāk. Ja nu tomēr uzvaram? Bet aj, kāda iespēja…” Kas neriskē, tas nebrauc ceļojumā uz Krētu!

Pēc pasākuma oficiālās daļas ikviens tika aicināts uzkavēties, baudīt mūziku un ļauties fantastiskajai atmosfērai. Lai neviens mājās neaizietu tukšām rokām, katrs dalībnieks saņēma patīkamu dāvaniņu – īpašu kodu, kas, iepērkoties “Pērkam Kopā”, sniedz 2 eiro atlaidi jebkuram pirkumam.

Vēlamies vēlreiz izteikt pateicību lieliskajiem dalībniekiem un atbalstītājiem – tieši jūsu dēļ mūsu dzimšanas diena bija LIELISKA! Ja šogad spēlē tomēr izvēlējies nepiedalīties – no visas sirds gaidīsim Tevi nākamgad, lai dalītos priekā, draudzībā un burvīgos mirkļos mūsu mazā, bet jaudīgā “Pērkam Kopā” 9. jubilejas svinībās! Bet līdz tam – ielūkojies galerijā un noskaties šī gada svinību video.

Iedvesmoti darīt lielus darbus ar neizsīkstošu pozitīvisma enerģiju arī turpmāk,
Tavs “Pērkam Kopā”