Rudens tavās mājās: 10 idejas siltai un omulīgai sajūtai

Kas ir oktobris? Dažkārt to izjūtam ar saldsērīgu sajūtu pakrūtē, atceroties vasaras saulainās dienas, taču vienlaikus tas ir arī brīnišķīgs sākums – sākums zeltainu koku galotnēm ieskautam rudenim, kurā siltumu rast ne vairs jūlija tveicē, bet gan liesmiņā, kas tevī pašā mirdz. Ko darīt, lai tā spīdētu spoži jo spoži un ar savu gaismu piepildītu kā mājas, tā sirdi? Esam sagatavojuši vienkāršas idejas, kas palīdzēs sagatavoties skaistam rudenim – apskati, iedvesmojies un īsteno tās!

Gards dzēriens mīļākajā krūzītē

Teju katram no mums ir vesels plaukts ar krūzēm, taču starp tām ir tā krūzīte – varbūt ar drusku ieplīsušu maliņu vai nolūzušu osiņu, taču pati, pati mīļākā, kas pieredzējusi gan steidzīgas rīta kafijas, melnas kā nakts, gan laiskas brīvdienu piparmētru tējas, kas pašu rokām salasītas pērnās vasaras plaukumā. Silts dzēriens ir kā apskāviens dvēselei, turklāt, ja tas pagatavots iemīļotajā trauciņā, prieks tikai dubultojas! Šoruden noteikti pamēģini smiltsērķšu karsto dzērienu – tā ne tikai sasildīsies, bet arī uzņemsi tik ļoti nepieciešamos vitamīnus.

“Pērkam Kopā” iesaka:
Smiltsērkšķu sīrups un citi smiltsērkšķu produkti no 2,39 €. IEGĀDĀJIES ŠEIT! 

Svētdienas rīta pankūkas

Ne tāpat vien senlaikos septītā diena tika iecelta par sabatu – dienu, kurā visi darbi un nedarbi jāmet pie malas, lai veltītu laiku atpūtai. Laiskas un nesteidzīgas brokastis, pavadot laiku sarunās ar mīļoto vai skatoties Šreku ar bērniem – labākais iesākums bezrūpīgai dienai, turklāt gardā pankūku smarža uzlabos noskaņojumu pat tad, ja aiz loga ir drūms un gāž kā pa Jāņiem. Gatavojot mīklu bez cukura, pankūku pildījumam varēsi izmantot kā sāļu, tā saldu – iesakām tās izmēģināt ar zemesriekstu sviestu un augļiem vai gardajiem un veselīgajiem “Rūdolfs” augļu vai dārzeņu krēmiem.

“Pērkam Kopā” iesaka:
Veselīgie RŪDOLFS ievārījumi un dārzeņu krēmi no 3,99 € par komplektu. IEGĀDĀJIES ŠEIT!

Smaržo pēc mājām

Kāda smarža tev saistās ar siltumu un mājām? Aromātiem piemīt spēcīga ietekme uz mūsu emocijām un labsajūtu, tādēļ papildus tam, ka telpas regulāri vēdini un ielaid tajās rudenīgi svaigu gaisu, piešķir istabai sev mīļu un tīkamu smaržu – izvēlies kvalitatīvus smaržu kociņus, aromātiskas sveces vai ūdens difuzoru, kam pievienot dabīgas ēteriskās eļļas. Izvēloties pēdējo variantu, tam būs vairāki ieguvumi – tvaiks viegli mitrinās gaisu, kas ir īpaši svarīgi apkures sezonas laikā, savukārt ēteriskās eļļas dāvās mieru vai uzmundrinās.

Grāmatas lietainiem vakariem

Kaut arī rudenī iespējams baudīt dažādas aktivitātes svaigā gaisā, laikapstākļi nereti mēdz būt tik draņķīgi, ka kāda aizraujoša izklaide jāatrod tieši mājās. Lietainiem vakariem piestāv grāmatas – tajās iespējams pazaudēties starp laiku, telpu un bezgalību, līdz ar stāsta varoņiem izdzīvojot tūkstošiem dažādu mirkļu, savukārt, ja romāni galīgi neiet pie sirds, sevi iespējams atrast kādās poētiskās dzejas rindās vai izzinošā literatūrā. Lai rastu iedvesmu arī gada tumšajā laikā izjust laimi un dzīvot pilnu krūti, nesen iznākušās grāmatas “Dimanti tavā pagalmā” otrā daļa būs lieliska izvēle!

“Pērkam Kopā” iesaka:
Iedvesmas un pašizaugsmes grāmatas “Dimanti tavā pagalmā” otrā daļa par 16 €. IEGĀDĀJIES ŠEIT!

Šiverēšanās pa virtuvi

Rudentiņš bagāts vīrs – jo īpaši ar sārtiem un sulīgiem āboliem. Izmanto vietējos ražas labumus un gūsti prieku no gatavošanas! Bērnības dienu gardums, kas garšo kā lieliem, tā maziem, ir visvienkāršākā ābolmaize – tā kūst uz mēles, piepildot vēderu ar mīlestību, bet istabu ar siltu, patīkamu kanēļa smaržu, turklāt tās uztapināšana ir gaužām vienkārša. Protams, lai darbi ietu no rokas, svarīgi izvēlēties kvalitatīvus virtuves piederumus – tad kulinārie piedzīvojumi noteikti izdosies! Neaizmirsti arī par kvalitatīvām garšvielām, kas ēdienam piešķir jaunu garšu buķeti.

Galda spēļu vakars

Lai tumšos rudens vakarus kliedētu ar saulainiem smiekliem, uzaicini draugus uz feinu galda spēļu ballīti! Fonā skanot vieglai mūzikai un našķojoties ar līdzpaņemtajiem gardumiem, noskaidrojiet gaišāko prātu, spēlējot krustvārdu spēli Scrabble, ļaujieties azartam, izmēģinot veiksmi muciņās jeb Bingo, uzziniet, kurš ir vislielākais melis, meklējot zeltu Sabotieros vai, ja gribas izlocīt ierūsējušās miesas, izvēlieties veco, labo Tvisteri. Māju sajūta garantēta – jo tā nav vieta, bet gan vismīļākie cilvēki blakus!

“Pērkam Kopā” iesaka:
Koka galda spēles “Ripu kaujas” vai “Ripu rinda” visai ģimenei par 20-25 €. IEGĀDĀJIES ŠEIT!

Silti adījumi

Reizēm tās vienkāršākās lietas ir vissvarīgākas, un nudien – rudens dzestrumā skaisti adījumi ne tikai sasildīs nosalušās pēdas, bet arī dzīves ziemeļvējā sapūstu sirdi. Kas gan var būt mīļāks par omītes adītajām villainītēm? Tāpat ar mīlestību darinātus adījumus iespējams iegādāties arī no pašmāju amatniekiem, apmeklējot dažādus tirdziņus vai iegādājoties tos internetā.

“Pērkam Kopa” iesaka:
Adītas boho stila čībiņas par 9 €. IEGĀDĀJIES ŠEIT!

Ielaid gaismiņu istabā

Kad saules gaisma istabā iespīd vien pāris stundas dienā, bet spožais mākslīgais apgaismojums šķiet pārāk spilgts un kož acīs, maigu un siltu gaismu mājās palīdzēs uzturēt lampiņu virtenes – lai arī asociējas ar Ziemassvētkiem, tās patiesībā rada brīnišķīgu atmosfēru jebkurā gadalaikā, īpaši rudenī. Ja klasiskās virtenes vēlies pataupīt eglītei, izrotā istabu ar gaismas bumbām, spuldzīšu formas lampiņu virteni vai citiem gaismas elementiem pēc sirds patikas, savukārt lauku mājas šarmu dzīvoklī iespējams notvert, iegādājoties dekoratīvu mākslīgo kamīnu.

“Pērkam Kopā” iesaka:
Dekoratīvas galda lampas un spuldzes no 12,44 €. IEGĀDĀJIES ŠEIT!

Karsta vanna ķermenim un garam

Ja pagājušās vasaras tveicē sapņojām par veldzi vēsā ezerā, gada aukstajā laikā vislabākais patvērums, kurā izsildīt nosalušās kājas un atbrīvot saspringtos muskuļus, ir karsta vanna. Silts ūdens pats par sevi dāvā patīkamu relaksāciju un miera sajūtu, taču, lai vannošanās rituālu padarītu vēl īpašāku, pievieno tam aromātisku vannas bumbu, kādu pilīti lavandas ēteriskās eļļas vai Epsom sāli, kas īpaši labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu un veselību kopumā. Un kā būtu ar patīkamu masāžu? Mīļotā cilvēka pieskārieni vai profesionāļa rokas – lai ko tu izvēlētos, apčubināts jutīsies ne tikai ķermenis, bet arī gars.

“Pērkam Kopā” iesaka:
Palutini sevi – dažādas ķermeņa masāžas no 25 €. IEGĀDĀJIES ŠEIT!

Omulīga sveču gaisma

Laikā, kad dienas lielāko daļu pavadām tumsā, iededz sveces un ļauj, lai to gaisma istabu piepilda ar maigu siltumu un māju sajūtu! Lai nenodarītu pāri sev un apkārtējai videi, vislabāk izvēlēties dabīgas, piemēram, sojas vaska sveces – tās deg lēnāk un ilgāk, turklāt gaisā neizplata dažādas kaitīgas vielas.

Un kā tu ienes zelta rudens silto un omulīgo sajūtu savās mājās? Padalies komentāros! 🧡