Sniegs ir klāt: idejas ziemas prieku baudīšanai Latvijā

Beidzot, beidzot, beidzot – lietainos un dubļainos laikapstākļus nomainījusi balta sniega sedziņa, kas ienes siltumu mūsu sirdīs. Jā – īsta ziema mūs ir apciemojusi, turklāt tā neplāno atkāpties! Tas nozīmē, ka ir pienācis īstais laiks izņemt no skapja siltākās drēbes, biezākās cepures, cimdus un kārtīgi satuntulēties, lai izbaudītu dabas burvību visā tās krāšņumā! Kur doties un ko apskatīt gada aukstākajā laikā? Šis jautājums ir īpaši aktuāls šogad, tāpēc esam sagatavojuši 6 brīvdienu maršrutus, lai Tu varētu nesteidzīgi baudīt ziemas priekus kopā ar ģimeni.

Rīga: Biķernieku mežs, slēpošanas un auto trase

Rīgā ir atrodamas vairākas vietas, kurās iespējams atpūsties brīvā dabā – Lucavsala, Uzvaras parks, Grīziņkalns, Zaķusala u.c., taču šoreiz, mēs īpaši vēlamies izcelt Biķerniekus – tā vien šķiet, ka tā ir vieta, kas radīta, lai ziemu varētu izbaudīt visa ģimene. Kā jau zināms – Biķernieku mežs ir viens no skaistākajiem un plašākajiem visā Rīgā, tāpēc, ja vēlies doties pavisam mierīgā pastaigā pa mežu – baudi Biķerniekus. Šeit iespējams arī nodoties distanču slēpošanas priekiem – pieejama trase gan klasiskajā slēpošanā, gan slidsolī, turklāt tā ir izgaismota līdz pat 22:00 un trasē darbojas arī Burusports slēpju noma.

Ja Tev šķiet, ka pastaiga pa mežu un slēpošana nav priekš Tevis, nebēdā – Biķernieki piedāvā aktivitāti arī lielāka adrenalīna cienītājiem! Tu varēsi izmantot slaveno Biķernieku auto trasi, kurā ir notikušas Eiropas lielākās drifta sacensības, lai atjaunotu savas auto braukšanas prasmes ziemā! Sajūti īstu sānslīdi ar savu auto un iemācies to kontrolēt.  Īsāk sakot – Biķernieki sniedz iespēju atrast izklaidi ikvienam! 

Ādaži un Krimulda: izjāde ar zirgu un Kubeseles dabas taka

Vai esi devies izjādē ar zirgu ziemā? Uzvelc piemērotu apģērbu un ļaujies šai atpūtai, dodoties Ādažu virzienā! Adventure Ride piedāvā izjādes ne tikai zirga mugurā, bet arī, pateicoties skaistajiem laikapstākļiem – iespējams brauciens pa mežu – ragavās! Šis piedzīvojums noteikti patiks ne tikai ģimenes mazākajiem ziemas baudītājiem, bet atmiņās paliks arī vecākiem.

Pēc šī piedzīvojuma iesakām doties uz Kubeseles dabas taku, kas atrodas apmēram 30 minūšu braucienā no izjādes vietas, starp Raganu un Turaidu. 3,5 km garā taka ir vizuāli baudāma – redzēsi Kubeseles pilskalnu, Runtiņupīti, vecāko Latvijas lauku baznīcu – Krimuldas baznīcu, dabas aizsargājamu objektu – Kubeseles jeb Runtiņalu, kuras garums ir apmēram 5 m un noteikti varēsi baudīt arī gleznaino mežu, pa kuru ved daļa no takas. Lieliska atpūta visai ģimenei garantēta!

Lai rokas aktīvās atpūtas laikā būtu siltumā, iegādājies vilnas cimdus ŠEIT.

Cēsis un Priekuļi: Cīrulīšu dabas taka un Kazu grava 

Sniega gurkstoņa, Gaujas krasts, meža takas, sniegoti un noliekušies priežu zari – vai izklausās pēc pasakas? Jā, tā ir pasaka, kuru vari sajust Latvijā! Cīrulīšu dabas taku un Kazu gravu iesakām apmeklēt tiem, kuri ir gatavi aktīvākai atpūtai pa nelīdzenu reljefu!

Cīrulīšu dabas taka ir aprīkota ar īpašu taciņu gājējiem, kā arī mežā, pie kokiem ir marķējumi, lai Tu visas pastaigas laikā justos drošībā un nedomātu, ka vari apmaldīties! Taču, lai izbaudītu šo dabas skaistumu ziemā, esi gatavs kāpt pa trepēm kādu gabaliņu augšā un tad atkal lejā. Pastaigas laikā varēsi ieraudzīt arī Līgavas alu un Dzirnavotu, pie kura ir ierīkota laipiņa, lai Tu varētu pasmelt ūdeni, kas nāk no pašas klints – sīkums, bet šī aktivitāte noteikti paliks atmiņā vēl ilgi! Dabas taka ierīkota 2.7 un 4.6 km garumā – izvēlies piemērotāko un dodies apskatīt gleznainās ainavas!

Pēc Cīrulīšu dabas takas apskates iesakām doties uz Kazu gravu – tā atrodas vien 9 km attālumā. Kazu gravā varēsi apskatīt alas un Septiņavotu ūdenskritumu! Jā, īsts ūdenskritums arī pie mums – Latvijā! Varam pačuksēt, ka lielā aukstumā ūdenskritums sasalst un sajūtas to ieraugot esot kā Islandē.

Parūpējies par labsajūtu pastaigas laikā, līdzi ņemot siltu dzērienu! Termokrūzes un termosus iegādājies ŠEIT.

Sabile: Pedvāles mākslas parks un mazpilsēta

Šī nebūs parasta pastaiga – Pedvāles mākslas parks priecē ar dabas ainavu un mākslas parka mijiedarbību. Parka teritorijā izvietoti vairāk nekā 100 mākslas objekti un skulptūras, kuras radījuši mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. Tāpat arī muižas priekšlaukumā var aplūkot Ojāra Feldberga mazo formu granīta skulptūru ekspozīciju. Pastaigas laikā, ļoti iespējams, kāda Tava radošā doma var gan veidoties, gan īstenoties saskaņā ar ainavisko vidi. Esot pat tādi apmeklētāji, kuri brauc uz parku regulāri, jo zina, ka tieši šeit ir labākā enerģija radošumam! Ieeja mākslas parka teritorijā pieaugušajiem – 2,50 €, savukārt skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 €.

Pēc parka apmeklējuma izmanto iespēju apskatīt romantisko Kurzemes mazpilsētiņu – Sabili. Vietējie to dēvē par pilsētu ar odziņu. Kāpēc? Sabilei piemīt īpašs šarms – tā veidota no mazām ieliņām un caur pilsētiņu plūst Abavas upe. Atrodi skaistumu vienkāršībā!

Kaltene: kalvas un akmeņainā jūrmala

Kaltene ir ciems, kas atrodas 120 km no Rīgas, Baltijas jūras piekrastē. Lai gan tā ir vieta, kas īpaši iecienīta vasarā, arī gada aukstākajā laikā šeit ir ko apskatīt un sajust. Kaltenes kalvas ir unikāls dabas piemineklis – šeit apskatāmi akmens krāvumi un jūtama īpaša enerģija. Līdzīgi veidojumi nevienā citā Latvijas piekrastē nav sastopami. Akmens krāvumi ir veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, ledum atkāpjoties, tos sāka apskalot Baltijas ledus ūdeņi. Šobrīd Kaltenes kalvās ir izveidota 1,5 km gara dabas taka – to noteikti varēs pieveikt arī mazie ģimenes ķipari! Kalvas ir vieta, kuru var sajust tikai esot uz vietas. Vietējie iedzīvotāji šo apskates objektu dēvē par svētvietu – atrodoties tur, apstājas laiks un domas. Cilvēki, iznākot no kalvām, esot mierīgāki, jo daba tos atdzīvinājusi un pabarojusi ar mieru. Lai nu kā arī būtu – aizbrauc, izbaudi un sajūti pats!

Pēc enerģētiski spēcīgā Kalvu ameklējuma, noteikti dodies uz Kaltenes akmeņaino jūrmalu. Šobrīd akmeņu klātā jūra izskatās pēc īstas ziemas gleznas, turklāt pludmalē varēsi apskatīt arī lielāko jūrakmeni Latvijā – Grīļu dižakmeni, kura augstums ir 2,4 m, apkārtmērs – 15 m.

Šī noteiktu būs pastaiga, kuru vēlēsies iemūžināt. Ja vēl neesi iegādājies cimdiņus, kas ir praktiski un īpaši noderīgi fotogrāfiem, vari izdarīt to ŠEIT.

Madona: Smeceres sils un Gaiziņkalns

Pamainīt vidi laikā, kad ikdienu pārsvarā pavadām mājās, nāks tikai par labu. Iesakām doties Madonas virzienā un pavadīt vairākas dienas meža vidū! Tieši tā – pilnīgā mieriņā.

Atpūta Smeceres silā īpaši iepriecinās slēpotājus, šeit iespējams noīrēt mājiņu pie pašas slēpošanas un rollerslēpošanas trases. Kā dienu iesāc – tā laid uz trasi un vakarā, mierīgi atpūties kādā no mājīgajām guļbūves naktsmītnēm. Turklāt slēpošanas trases ir izveidotas tā, lai prieku gūtu ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Kad vienu dienu kārtīgi esat izslēpojušies Smeceres silā, nākamajā varat doties uz Gaiziņkalnu – tur varēsiet ne tikai slēpot un snovot, bet arī izbaudīt ragaviņu kalnu, kurā ir iespēja braukt ar plēvēm, ragavām, pannām u.c.

Iegādāties šļūcamos paliktņus/ragavas vari ŠEIT.

Ceram, ka Tava 2021. gada ziema paliks atmiņā kā īpaši skaista!

Lai vaigi sārti, kājas siltas un acis mirdz,
Tavs Pērkam Kopā